23. listopadu 2016 6:04 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Lokše a voňavý svařák. Bratislavské vánoční trhy už zdobí rozsvícený strom

Vánoční trhy v Bratislavě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vánoční trhy v Bratislavě | foto: pro Lidovky.cz

Když se lidí kolem vás zeptáte, které vánoční trhy ve střední Evropě jsou ty nejkrásnější, většina řekne Prahu nebo Vídeň. Ovšem existuje i třetí středoevropské hlavní město, kde zažijete tu pravou vánoční atmosféru, která vám učaruje.

Tři bratislavské trhy na Hlavním, Hviezdoslavově a Františkánském náměstí nabízí návštěvníkům kombinaci neopakovatelné vánoční pohody, místních pochutin i řemesel, která zde mají dlouholetou tradici.

Vánoční trhy v Bratislavě jsou v mnohém podobné těm v Praze. Svařené víno, grog, sýry, klobásky, slaměné a jiné ručně vyráběné vánoční ozdoby. Přesto zde naleznete stánky, které jinde nenajdete. Především ty, ve kterých můžete ochutnat tradiční slovenské lokše, ať už na sladko s oříšky nebo na slaný způsob se škvarky nebo se zelím, nesmíte vynechat. Na pultech nechybí ani domácí koláče a medovníky nebo zelňačka se svou nezaměnitelnou vůní i chutí.

Bratislava má své tři hlavní trhy, přičemž na každém z nich najdete něco jiného. Na Hlavním náměstí najdete více než 80 tradičních stánků především s vánočními ozdobami a drobnostmi, kterými můžeme obdarovat své blízké. Je zde také největší vánoční strom, který se rozsvítil v odpoledních hodinách už minulý víkend. Na Františkánském náměstí si především pochutnáte a Hviezdoslavovo náměstí bude patřit malým dílnám a najde na něm také velké kluziště, kde si za pouhé euro budete moci například se svými dětmi zabruslit.

Vánoční trhy v Bratislavě

Výhodou Bratislavy je také to, že je „co by kamenem dohodil“. Například se spolujízdou BlaBlaCar se z Brna do slovenského hlavního města dostanete za stokorunu a v centru jste za hodinu a půl. Pokud jedete z Prahy, dáte za cestu spolujízdou 250 až 300 korun. Zhruba o sto korun je dražší cesta autobusem, vlakem Českých drah se z Prahy do Bratislavy dostanete za 400 korun.

apeAlena Pecháčková

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!