Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona -1 °C oblačno Předplatné LN
23. listopadu 2017 6:55 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Lyžařská sezona zahájena na Monínci. Díky zasněžovacímu systému

Díky vyšším teplotám se technický suchý led nestačil úplně spojit, takže... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Díky vyšším teplotám se technický suchý led nestačil úplně spojit, takže... | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

Svátek 17. listopadu po léta připomíná Sametovou revoluci, nově o tomto datu můžeme hovořit také v souvislosti s revolucí v lyžování, kdy nízko položené středisko zahajuje zimní sezonu už v listopadu, a to díky speciálnímu zasněžovacímu systému.

Protože před letošním zahájením nemrzlo tolik, jako před tím loňským, nebyla...
17.listopad po léta připomíná Sametovou revoluci, nově o tomto datu můžeme...

Zatímco 26. října se spustil provoz cvičné sjezdovky pod hotelem, 17. listopadu se roztočilo lano také u kotvového vleku v horní části Velké sjezdovky. Oproti loňskému roku se tentokrát nesjíždí po celé délce k lanovce dolů, ale končí se u nástupu na kotvu, kde se letos vybudovalo nové zázemí v podobě parkoviště, pokladny a terasy s bufetovým občerstvením.

Monínec v kostce:

  • Vzdálenost z Prahy 1 h 10 min
  • Celodenní skipas dospělý (15-59,99 let) 485 Kč
  • Celodenní skipas dítě (5-14,99 let) 385 Kč
  • Celodenní skipas senior (60+) 385 Kč
  • Zapůjčení lyží (1 den) 200 Kč
  • Parkování zdarma na parkovišti u nástupu na kotvu
  • www.zima.moninec.cz/

Na svah se dostáváme poctivě na devátou hodinu s provozem střediska, takže stíháme takřka „neposkvrněnou“ pistu, hned po první jízdě se ale sjezdovka začne nezadržitelným tempem zaplňovat.

Protože před letošním zahájením nemrzlo tolik, jako před tím loňským, nebyla pista tak tvrdá a po několika jízdách měkla. Díky vyšším teplotám se technický suchý led nestačil úplně spojit, takže viditelně lepší sjezdovka byla paradoxně až po poledním lehkém dešti, který sjezdovku jakoby „udusal“ v jednotnou sněhovou deku.

Ani hotelová sjezdovka nezela prázdnotou a hemžilo se to na ní lyžařskou školou i dalšími kurzy pro děti. Děti změklý sníh při prvních pádech možná naopak ocenily a ještě ve tři odpoledne se malí barevní lyžníci neúnavně proháněly po kopci.

V plném provozu je na Monínci také lyžařská škola, která využívá ohrazeného plácku vedle hotelové sjezdovky. Součástí je krátké tahátko a několik slalomových zvířat včetně jedné podjezdové branky. Výuka pro 1 osobu na 2 hodiny vyjde na 750 Kč.

Jak jsem zmínila, letošní novinkou je občerstvení u dolní stanice kotvového vleku. V nabídce je klasický párek v rohlíku, hranolky nebo i švédské masové kuličky. Chcete-li něco modernějšího nebo zkrátka plnohodnotné teplé jídlo, můžete využít restauraci hotelu Monínec. Vybrat si můžete steak, salát, rizoto, nebo pro děti se nabízí celozrnné lívance s tvarohem. Ceny jídel se pohybují od 75 do 185 Kč.

Pod hotelem Monínec funguje v penzionu Javorka půjčovna lyžařské školy Monínec, která zahrnuje nabídku lyží a kompletů jak pro děti, tak pro dospělé. Cena za komplet v rámci výuky školy Monínec tu na den stojí 150 Kč.

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Osudové jídlo: genetická odolnost je důležitější než trendy ve stravování

MUDr. Josef Jonáš je lékař působící v některých oblastech alternativní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Bílé jedy, maso a pšenice. Potraviny, které jsou součástí našeho běžného jídelníčku, procházejí revolucí. Během...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet
TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet

Ročně je v České republice ošetřeno okolo 350 tisíc úrazů u dětí do 14 let. Mnohé z nich si do života odnášejí trvalé následky. Naučte své děti, jak nebezpečí předcházet.