5. ledna 2017 6:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Lyžařské středisko Paseky nad Jizerou láká hlavně rodiny s dětmi

Lyžování v areálu Paseky nad Jizerou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lyžování v areálu Paseky nad Jizerou. | foto: Tomáš Rucký, Snow.cz

Paseky nad Jizerou stíháme navštívit před Silvestrem a počasí i podmínky jsou hodně podobné jako v minulých dnech – azurově modrá obloha, sluníčko a dostatek sněhu na sjezdovkách. Rodinné středisko lákalo mezi svátky na svoje mírnější rozlehlé sjezdovky hlavně rodiny s dětmi.

V těchto slunečných dnech s velmi dobrými lyžařskými podmínkami praskají česká střediska ve švech a Paseky nejsou výjimkou. Kdo přijel pozdě, nemusel už najít ani manšestr, ani parkovací místo. My začali červenou sjezdovkou Víťova, kterou obsluhuje jak kotvový vlek, tak rychlá poma, ty by měly však v budoucnu zmizet a měla by je nahradit sedačková lanovka. Sjezdovka jako taková je jezdivá a hlavně její druhá polovina vybízí ke sportovnějšímu carvování.

Červená sjezdovka je určena především pro zdatnější lyžaře.
Momentka z lyžování v Pasekách nad Jizerou.

Ještě sportovnější červenou sjezdovkou je Jindrovka I. pod sedačkovou lanovkou. Skutečnost, že se tu jezdí i Mistrovství České Republiky v obřím slalomu v Masters napovídá, že středisko Paseky nemusí být zákonitě jen pro rodiny s dětmi. Na tomto poctivém slalomáku pod sedačkovou lanovkou uspokojí svoje touhy i milovníci vyšších rychlostí.

Naopak začátečníci ocení modrou Turistickou, na kterou rovněž vyváží čtyřsedačková lanovka. Pro ještě mírnější sklon můžete v druhém úseku zvolit okliku a vydat se na sjezdovkou Superturistickou, která je zároveň se svou délkou 1350 m nejdelší sjezdovkou střediska.

Pro děti se nabízí dva dětské parky, jeden u vleku, druhý nad horním parkovištěm na Pizáru. Zatímco dolní park je díky pomě určen pokročilejším dětem, školička nad horním parkovištěm disponuje i pojízdným pásem. Na obou místech jsou rozmístěné různé slalomové prvky, včetně branek na podjíždění.

Občerstvení v Pasekách najdete na několika místech, vybírat můžete mezi bufetem Oáza, který se nachází u výstupu vleku, dále u dolní stanice vleku najdete bufert u Šotka a menší restauraci. Poměrně vyhlášeným místem je v Pasekách restaurace u Hermíny, která na vás svým interiérem dýchne tu pravou krkonošskou atmosféru. Na jídelním lístku tu najdete napříkald plněné bramborové knedlíky, jelení roládu, krkovičku nebo smažák a ceny jídel se pohybují kolem 100 Kč. Nutno říct, že v době naší návštěvy byla Hermína plně obsazená.

Paseky v kostce:

Vzdálenost z Prahy 1 h 38 min

Celodenní skipas dospělí 450 Kč

Celodenní skipas děti (4-13 let) 320 Kč

Provozní doba lanovky 8:00 - 16:00

Webové stránky http://www.skipaseky.cz/

Parkování dolní parkoviště placené, horní zdarma

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!