Středa 2. prosince 2020svátek má Blanka -5 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Lyžování za korunu. Zimní areály chtějí přilákat seniory

Lyžaři na Šumavě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lyžaři na Šumavě | foto: ČTK

ŽELEZNÁ RUDA Šumavské zimní areály se snaží nalákat lyžaře co nejširšího věkového spektra. Pro nejmenší děti nabízejí hlídání či dětská sněhová hřiště, nejstarší lyžaře lákají na výrazné slevy.

Lidé nad 70 let si tak mohou na Železnorudsku zalyžovat i za jednu korunu na den. Zejména mladé generaci, která je neustále v kontaktu s přáteli přes sociální sítě, nabízejí zas areály zdarma připojení na internet, například ve spodních nástupních stanicích vleků a lanovek, řekli ČTK provozovatelé a majitelé areálů.

"Dnes je to jednoznačný trend, mladá i střední generace i senioři, mají všichni moderní telefony, vozí si s sebou na svahy i tablety a vyžadují připojení, aby mohli přes sociální sítě komunikovat se svými kamarády," uvedl Ladislav Zísler z areálu Nad Nádražím. Jeho slova potvrzuje spolumajitel největšího areálu v Plzeňském kraji Vladimír Kasík z železnorudského Špičáku. Bezplatné wifi připojení je zároveň pro areál dobrá a levná reklama a propagace, shodují se. "Návštěvníci velice intenzivně diskutují na sociálních sítích, máme s tím zkušenosti hlavně z léta. Přímo z kopce si posílají zprávy, fotí se dávají fotky na své profily," řekl Kasík.

Na svah společně s vnoučaty

Další skupinou, kterou chtějí vlekaři přilákat, jsou senioři. Snaží se je získat nízkými cenami a doufají, že s sebou na svah vezmou třeba i vnoučata, přiznala Renáta Balašová ze společnosti Snowhill, která provozuje areál v Kašperských Horách. "Senioři chtějí i do pozdního věku aktivně žít a sportovat," řekla. Letos poprvé v Kašperských Horách nabídnou lidem nad 55 let každou středu poloviční cenu celodenní jízdenky.

Také železnorudské areály letos na starší generaci pamatovaly. Zatímco ceny denních jízdenek se většinou kvůli rostoucím daním a nákladům zvedají, senioři ušetří. "My v seniorech vidíme budoucnost, senioři nebudou chtít doma sedět na židli, ale budou chtít aktivně strávit svůj zbytek života," míní Zísler. Nad Nádražím tak letos poprvé lidé starší sedmdesáti let mohou celý den lyžovat za jednu korunu, pětašedesátiletí zaplatí za jízdenku jako dítě do 14 let. Zkušenosti, že i sedmdesátníci se vydají na svahy, vlekaři mají. "My jsme to vytvořili, protože v loňském roce po tomto typu jízdného byla dost velká poptávka," řekl Zísler. Na Špičáku dostanou senioři od 60 do 70 let dvacetiprocentní slevu a lyžaři nad 70 let slevu 80 procent, dodal Kasík.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...