6. dubna 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Na lyže i o Velikonocích. Slovensko láká na slevy

Lyžařská střediska Vysokých Tater nabízejí kvalitní podmínky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lyžařská střediska Vysokých Tater nabízejí kvalitní podmínky. | foto: Kateřina Sochová, SNOW

Většina lyžařských středisek už ukončila provoz, přesto lidé mohou velikonoční svátky strávit na lyžích. Nejvýše položené sjezdovky totiž mají podle provozovatelů stále dostatek sněhu. Slovensko zase láká rekreační sportovce na Velikonoce slevami.

V Krkonoších a Jeseníkách místy leží přes metr sněhu, některé tamní vleky proto pojedou až do poloviny dubna a za snížené ceny. Sezona zcela neskončila ani pro běžkaře. Před víkendem pro ně bude upravena Jizerská magistrála a zhruba šestikilometrový úsek mezi Švýcárnou a Ovčárnou.

ČTĚTE TAKÉ:


V Krkonoších bude možné po Velikonocích ještě lyžovat ve Špindlerově Mlýně, Harrachově a Horních Mísečkách, kde na sjezdovkách leží od 40 do 120 centimetrů sněhu. V Horních Mísečkách sezona dokonce skončí až 1. května, pokud bude přát počasí. V Jeseníkách bude do poloviny dubna v provozu už jen Ovčárna, kde je stále až půldruhého metru přírodního sněhu.

Do velikonočního pondělí bude v provozu Černá hora v Janských Lázních, Pec pod Sněžkou, skiareál ve Strážném a v Rokytnici nad Jizerou.

Na lyže k sousedům na Slovensko

Lyžařská střediska na Slovensku lákají rekreační sportovce na velikonoční svátky slevami. Vleky a lanovky jsou v provozu ve Vysokých i Nízkých Tatrách.

Nejlepší a nejznámější slovenské středisko Chopok.

Nejlepší a nejznámější slovenské středisko Chopok.

Otevřeno mají i menší centra zimních sportů ve Velké a Malé Fatře, jako například ve Vrátné nebo Velké Rači, kde denní permanentka přijde jen na pět eur (kolem 120 korun). Na sjezdovkách je kolem půl metru vlhkého sněhu, na nejvýše položených lyžařských tratích sněhová vrstva přesahuje jeden metr.

"Většina zimních areálů láká na 'jarní' mimosezonní slevy," uvedl provozovatel informačního systému Sitour. To ale neplatí o největším slovenském lyžařském středisku Jasná pod Chopkem v Nízkých Tatrách, kde by ceny lístků na vleky a lanovky měly zlevnit až po Velikonocích. Nyní tam přijde denní skipas na 31 eur (760 korun).


Naposledy o víkendu se bude lyžovat i v jizerskohorském středisku Desná - Černá Říčka a v Deštném, Červené Vodě a Říčkách v Orlických horách. O velikonočních prázdninách, které jdou od čtvrtka do pondělí, bude v provozu i Králický Sněžník v areálu Dolní Morava. Na sjezdovkách leží jarní firn nebo mokrý sníh. V provozu bude o Velikonocích i Klínovec, kde je sjezdovkách okolo 60 centimetrů sněhu, už jarního firnu.

Špičák na Šumavě.

Špičák na Šumavě.

Na Šumavě pojedou v sobotu a v neděli ještě vleky na Kvildě, na Zadově se rozhodnou až podle počasí. Konec sezony plánují po víkendu i na rakouské straně Šumavy na Hochfichtu, kde je v provozu stále asi deset kilometrů sjezdovek.

V Jeseníkách mohu lyžaři o víkendu vyrazit nejen na Ovčárnu, ale i některé sjezdovky do Karlova, na Ramzovou a Červenohorské sedlo. Vleky by měly jet i v Dolní Moravě a Petříkově.

V Beskydech po víkendu skončí zimní sezona definitivně. O Velikonocích budou ještě v provozu sjezdovky ve Ski Bílá a od čtvrtka znovu i v areálu v Mostech u Jablunkova, který ale zůstane otevřen podle zájmu návštěvníků.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?
PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?

Zima pomalu, ale jistě klepe na dveře, a proto je nejvyšší čas myslet na zimní obutí vašeho dítěte. Dětská nožka roste rychlostí blesku, a tak se každoročnímu nákupu sezónní obuvi nevyhnete.