29. července 2009 10:41 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Mexiku kvůli chřipce chybí turisté, lákají je na bezplatné pojištění

Cestující v letadle používají ochranné roušky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cestující v letadle používají ochranné roušky. | foto: AFP

MEXIKO Mexická metropole poskytne všem svým návštěvníkům až do konce tohoto roku bezplatné zdravotní pojištění. Netradiční vládní akce má podle starosty města Marcella Ebrarda oživit turismus, který po vypuknutí takzvané prasečí chřipky v dubnu letošního roku výrazně poklesl. Informovaly o tom agentury DPA a AP.

Všichni turisté, kteří se až do konce letošního prosince ubytují v jednom z 460 zdejších hotelů, které se na projektu podílí, budou mít pojištění zajištěno automaticky a bez byrokracie. Pojištění se má vztahovat na všechna rizika zahrnutá v běžném cestovním pojištění.

"Toto pojištění zajistí péči každé osobě, která by se infikovala chřipkovým virem, nebo potřebovala vyhledat lékařskou pomoc z důvodu jiné nemoci či úrazu," řekl Ebrard.

Podle zdejších turistických agentur byly po vypuknutí takzvané prasečí chřipky mexické hotely zaplněny jen z pěti procent, v současné době jsou obsazeny z 59 procent. Zaměstnanci sektoru cestovního ruchu by toto číslo ještě rádi zvýšili.

Mexické hlavní město navštíví každý rok v průměru kolem sedmi milionů turistů.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz