21. ledna 2010 10:47 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Mezi nejoblíbenější hotely světa patří dva z Prahy, rozhodli turisté

Hotel (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hotel (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

SINGAPUR Dva pražské hotely, Arcadia Residence a U Zlaté studně, patří podle TripAdvisoru mezi nejoblíbenější hotely světa. Miliony turistů v hlasování na internetu rozhodly, že Arcadia Residence patří na špičku podle cenové výhodnosti a hotel U Zlaté studně se dostal do čela jako nejoblíbenější luxusní hotel.

Oba hotely se umístily i v čele kategorie nejlepší služby - hotel U Zlaté studně zvítězil a Arcadia Rasidence skončila třetí.

Mezi deset nejluxusnějších hotelů světa se dostaly ještě dva pražské hotely. Na třetím místě je hotel Alchymist Nosticova rezidence a na sedmém místě je Aria Hotel.

Internetový server TripAdvisor pro lidi cestující po světě sestavil žebříček na základě hlasování svých členů podle toho, s kým chtějí cestovat a jaký typ dovolené hledají. Seznam zahrnuje přes 700 hotelů z celého světa.

Rodiny hlasovaly pro Sirkeci Konak Hotel v tureckém Istanbulu, zatímco romantici si vybrali jako nejoblíbenější destinaci Hilton Moorea Lagoon Resort and Spa ve francouzské Polynésii. Mezi trendovými hotely světa zvítězil amsterodamský citizenM a jako rekreační středisko se službami v ceně (all-inclusive) zvítězil Drowsy Water Ranch v Granby v americkém Coloradu.

V hlasování podle země a regionu zvítězil Inn New York City mezi americkými hotely. V Evropě získal prvenství pařížský Four Seasons Hotel George V, mezi japonskými zvítězil tokijský Mandarin Oriental a z čínských vyhrál BuddhaZen Hotel ve Čcheng-tu. V Indii zvítězil Casa Candolim, napsal portál Reuters Life!

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
CELNÍ DEKLARANT

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 26 000 - 30 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz