Úterý 2. března 2021svátek má Anežka 0 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Módní tvář Istanbulu. Mamarské moře a světově proslulí návrháři

Na luxusní ulici sousedí hotel s butikem Prada (nahoře). Recepci od restaurace v prostorném lobby odděluje výrazná knihovna (uprostřed). Mnoho pokojů nabízí i úchvatný výhled na město (dole).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na luxusní ulici sousedí hotel s butikem Prada (nahoře). Recepci od restaurace v prostorném lobby odděluje výrazná knihovna (uprostřed). Mnoho pokojů nabízí i úchvatný výhled na město (dole). | foto: ARCHIV HOTELU

Když se před více než deseti lety trio přátel rozhodlo otevřít v Istanbulu kavárnu, nikdo z nich nečekal, jak rychle jim obchod pokvete. Po pěti letech se z jedné kavárny stala síť, jíž brzy přibyli sourozenci – byty, které si turisté mohli pronajmout a najít v nich domov mimo domov. Vdubnu 2010 se pak tato rodinka rozrostla o první The House Hotel, který už v červenci následoval další.

Ve čtvrti Nisantasi sídlí druhý ze zmíněných hotelů. Hlavním důvodem, proč vábí milovníky stylu ze všech koutů světa, je právě jeho poloha. Stojí totiž na prestižní adrese Abdi Ipekçi Caddesi, která by se dala přirovnat třeba k pražské Pařížské. Tato ulice je domovem místních i světově proslulých návrhářů. Už jen skutečnost, že je samotný hotel propojený s butikem italské módní značky Prada, mluví za vše.

Dostupný luxus

Hotelu se přitom daří ztělesňovat častý oxymóron – přepych, kvůli kterému není třeba rozbíjet prasátko. Interiér nesoucí se ve velmi čistém stylu využívajícím palety neutrálních barev je dílem tureckého designového studia Autoban. Také díky němu se hotel pyšní řadou uznání, jako třeba osmnáctým místem mezi Top 100 hotely světa podle Sunday Times Travel Magazine z roku 2011.

Vstup do hotelu mnohé dost možná zarazí. Jednak kvůli zmíněnému butiku, ale také kvůli velikosti. Rozhodně se nedá mluvit o velké vstupní hale. Jen několik metrů (a vrátný) totiž příchozího dělí od dvou výtahů, které ho během pár vteřin zavezou mimo hluk okolníhoměsta. První zastávka? Lobby. Hned naproti výtahům se rozprostírají křídla nevelké knihovny, která tvoří předěl mezi dvěma částmi patra. Pravá strana patří restauraci a baru, kde je možné si v klidu vychutnat tureckou, francouzskou a mezinárodní kuchyni, ale mezi sedmou a jedenáctou dopoledne také snídani.

Druhá, levá část prostoru pak náleží recepci a nevelké, neméně stylové konferenční místnosti. Čtyřiačtyřicet pokojů je zařízeno jednoduše, přesto luxusně. Většina z nich se pyšní krásnou koupelnou obloženou mramorem a průsvitnými skleněnými stěnami místo zdí. (Ale žádné obavy – v případě studu je samozřejmě možné zatáhnout žaluzie.) Pokoje jsou rozmístěné do pěti pater, ty nejvýše umístěné disponují mimo jiné okouzlujícím výhledem na mořskou úžinu Bospor.

Běh s výhledem na moře i jóga na pokoji

Pohled na Marmarské moře nabízí též fitcentrum, fungující pro případ, že by se hostům nechtělo jít si zaběhat na čerstvý vzduch do nedalekého parku Maçka. Užít si však můžete i hodinu pilates nebo třeba soukromou hodinu jógy přímo na pokoji.
Pokud jde o zábavu ve městě, člověk nemusí chodit daleko. Jak již zaznělo v úvodu, cestovatel se nachází na ulici nabízející vše od módních butiků přes stylové restaurace a kavárny až po noční kluby. Vynechat památky by nicméně byl téměř hřích. A tak si vezměte taxi a zajeďte se podívat minimálně do Hagia Sofia, chrámu Boží Moudrosti, který vám svou krásou vyrazí dech. Více na www.thehousehotel.com.

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Cukrářka Klára Frycová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...