18. ledna 2013 13:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Mrazivé počasí těší bruslaře. Kam si jít v Praze zabruslit?

Velký mráz přeje bruslařům. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Velký mráz přeje bruslařům. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Počasí přeje nejen běžkařům, ale i bruslařům. Pokud chcete o víkendu vyrazit na kluziště a užít si naplno zimní počasí v Praze, zkuste například sportovní areál Na Františku nebo Gutovku. Server Lidovky.cz přináší tipy na místa, kde si v Praze můžete nejlépe zabruslit.

Patříte k těm, kteří neradi sedí doma, i když je venku mráz a ke svému životu potřebujete pohyb, ale nechce se vám jezdit daleko? Na tipy, kde si v Praze zaběžkovat se podívejte ZDE. Pokud máte raději bruslení, čtěte dál.

Líbí se vám představa bruslení v centru hlavního města? Zkuste kluziště na Ovocném trhu. Vstup na ledovou plochu je zdarma a pokud doma nemáte brusle hned vedle veřejného kluziště vám je půjčí. Na Ovocném trhu se můžete klouzat do konce ledna.

Máte raději bruslení na přírodních plochách?

Mrazivého počasí si užívají milovníci zimních sportů.

Chcete si zabruslit na Vltavě? V Praze zamrzá jen na pár místech - v Holešovicích, v Podolském přístavu a v Libni. Pokud dáváte předsnot rybníkům, můžete zkusit Džbán nebo Šeberák, ale i Hamerský rybník. Brusle si zde nepůjčíte, ale bruslí tu poměrně málo lidí a neplatí se žádné vstupné.

Dalším oblíbeným místem se stalo sportovní areál Na Františku. Venkovní ledová plocha se nachází kousek od nemocnice. V létě se tady hraje fotbal, v zimě se ale hřiště promění v kluziště. Otevřeno mají denně od 8 hodin do půl šesté. Můžete si zde brusle půjčit nebo nechat nabrousit. V sobotu vezměte celou rodinu a můžete si zahrát třeba lední hokej.

U Vršovické vodárny v Bráníku je kluziště malé a plocha není ledová (je z materiálu, který led simuluje), ale i tady si skvěle zabruslíte.

Pokud všechna tato kluziště znáte a už vás ničím nemohou překvapit, zkuste bruslení s výhledem na Vysočany - na střeše obchodního centra Galerie Harfa. O víkendech je ale kluziště poměrně přeplněné, ale díky osvětlení můžete bruslit až do deseti hodin.

Jen o víkendech má otevřeno zimní stadion Nikolajka na Praze 5 nebo stadion Kobra na Praze 4. nebo zkuste zajet na Štvanici, kde je sice menší ledová plocha, ale zase bývá pravidelně upravovaná.

Ti, kteří by si chtěli na ledu zahrát hokej, mají možnost navštívit sportovní areál Gutovka ve Strašnicích. Hokejisti si ale přijdou na své až večer, což díky dobrému osvětlení není na škodu. Kluziště vyhledávají hlavně zkušení bruslaři.

A jaké je nejoblíbenější pražské kluziště? To, kde se dá bruslit celý rok (zavřeno mají jen během letních prázdnin). Sportovní areál Letňany  ale nemá otevřeno každý den v týdnu. Sklouznout se můžete jen v pondělí, ve čtvrtek a o víkendech. Sportovní areál nabízí také permanentky.

apeAlena Pecháčková

"Byla to náhoda?" a další otázky, které nikdy nepokládejte těhotným
"Byla to náhoda?" a další otázky, které nikdy nepokládejte těhotným

Nedávno jsme s kámoškami u lahve Pálavy spontánně otevřely téma – jak jsme prožívaly naše „nejšťastnější období v životě ženy“. Jak hodin přibývalo a vínka ubývalo, dospěly jsme k překvapujícímu zjištění.

Najdete na Lidovky.cz