26. září 2012 17:00, aktualizováno  18:32 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Dějiny lidstva z lega. Výstava v Hamburku bude děti bavit

Scénu lovu na mamuta z lega. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Scénu lovu na mamuta z lega. | foto: www.helmsmuseum.com

BERLÍN Archeologické muzeum v Hamburku otevřelo expozici o historii lidstva. Užít si ji ale může celá věkově rozvrstvená rodina pohromadě, jelikož scény z dějin lidského rodu jsou vytvořeny z jednoho a půl milionu kostek stavebnice lego.

Ve výstavních prostorách muzea Helms je instalováno 12 scén pod souborným titulem z několikatisícové historie lidstva Cesta časem z lega.

Dějiny lidstva z lega.

Dějiny lidstva z lega.

Stavebnicová historie začíná tábořištěm neandertálců, pokračuje přes starověký Řím a končí ztvárněním vesmírné stanice.

Skládání celé expozice trvalo výtvarníkům pět měsíců. Podařilo se jim ale vytvořit detailní scény, například scénu lovu na mamuta, gladiátory bojující v aréně či americké osadníky ženoucí svá stáda po pláních.

Dějiny lidstva z lega

Dějiny lidstva z lega

Nechybějí ani visuté zahrady v Babylónu, Velká pyramida v Gíze i Velká čínská zeď, modely vikinských lodí, středověké hrady i kosmické lodi.

Výstava lega se koná  v archeologickém muzeu v německém Hamburku.

Výstava lega se koná v archeologickém muzeu v německém Hamburku.

Celá stavebnicová expozice je nicméně doplněna originálními předměty ze sbírek muzea, mezi jinými artefakty je tu kamenná sekyrka, kterou kdysi používal pravěký lovec, tabulky s klínovým písmem ze starověké Mezopotámie, keramika z faraónského Egypta i hroty šípů severoamerických indiánů.

Výstava, která je otevřena až do konce ledna příštího roku, zahrnuje rovněž prostor, kde děti mohou popustit uzdu své fantazie a samy z lega stavět.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz