Neděle 29. března 2020svátek má Taťána 9 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Na dvou malých ostrovech v tichém oceánu najdete všechno

Na dvou malých ostrovech v tichém oceánu najdete všechno | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na dvou malých ostrovech v tichém oceánu najdete všechno | foto: Eva Samšuková

Když přejíždíte z východního pobřeží USA na západní, překvapí vás, kolik různých typů krajin a počasí cestou potkáte. Ve srovnání s Novým Zélandem se jedná o prkotinu. Tady se příroda mění každých pár metrů. Je rozmanitá, svěží, čerstvá a zdravá.

Chcete do deštného pralesa? Nebo vám spíš vyhovuje jehličnatý les. A co takhle holé hory nad horní hranicí lesa? To už můžete rovnou na ledovec nebo lyžovat! Nebo se raději procházíte po pláži? Anebo v nížině okolo řeky? Chtěli byste se vykoupat v jezeru a pak se projít po vyprahlé půdě plné bodláků? Stejně tam na vás někde vykoukne vodopád. Nebo možná sirné výpary a gejzíry.

A kam pojedu příště, a budu mít víc času? Na severním ostrově přejdu Tongariro...
Když přejíždíte z východního pobřeží USA na západní, překvapí vás, kolik...

Strávila jsem na Novém Zélandu měsíc. A jsem si jistá, že výčet přírodních zajímavostí jsem vyčerpala možná ani ne z poloviny. Až přijedu příště, budu objevovat dál. Na těchto pár míst se ale určitě vrátím:

Do městečka Wanaka, které leží u stejnojmenného jezera na úpatí rozlehlých křovinatých hor. Do vesničky Okarito, ze které vede nádherná pobřežní procházka, která vás skrz les plný palem dovede až na pláž. Po té se můžete procházet jen v případě nízkého přílivu.

Tady se příroda mění každých pár metrů. Je rozmanitá, svěží, čerstvá a zdravá.

Na Fox River, kde můžete na pláži sbírat ze skal čerstvé mušle a rovnou si je v kotlíku uvařit a slupnout. A pak je vytrávit na procházce okolo nebo skrz řeku. Do oblasti Akaroa, kde jsem se ocitla vůbec nejdál od domova ve svém životě. Moře v zálivech má tyrkysovou barvu, a když se vyšplháte do horského sedla, vidíte širý Tichý Oceán.

Do Nelsonu. Města, které je obklopeno horami i mořem. Kde může člověk odpočívat aktivně i pasivně, jak se mu zachce. Na jezero Tarawera, které má okolo břehů rozesety takzvané „hot pools“, neboli horká vřídla, do kterých se můžete naložit i s něčím dobrým k pití a pak se schladit skokem do jezera ze třímetrové skály.


Pohlednice z cest na větší mapě

A kam pojedu příště, a budu mít víc času? Na severním ostrově přejdu Tongariro Crossing a pojedu do Wellingtonu, kde si vezmu trajekt na jižní ostrov. Je to levnější a víc vzrušující, než mezi ostrovy létat. Na jižním ostrově se podívám do Havelocku i na nejvzdálenější Farewell Spit a prý krásnou Wharariki Beach. Musím navštívit Arthur’s Pass, nejlépe po scénických vlakových kolejích. Chci se vyvalit u jezer Pukaki a Tekapo a dojít na Milford Sound a do Te Anau. A stejně to nebude všechno.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

HLEDÁME TESTERKY: Otestujte s námi houbičky PUR Active od Viledy
HLEDÁME TESTERKY: Otestujte s námi houbičky PUR Active od Viledy

Přihlaste se do testování a vyzkoušejte houbičky PUR Active, které se nemusíte bát použít ani na povrchy, jako je teflon a sklokeramické desky.

Najdete na Lidovky.cz