Středa 11. prosince 2019svátek má Dana -5 °C skoro jasno Předplatné LN
9. října 2012 15:30 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Lyžovačka na náplavce? V Praze vyroste nejdelší sjezdovka

Lyžař (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lyžař (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA Na náplavce Rašínova nábřeží vyroste nejdelší sjezdovka v Praze. Sto dvacet metrů dlouhá dráha pokrytá sněhem ze zimních stadionů bude lákadlem víkendového festivalu Aprés Ski 2012. Na dráze se v několika exhibičních blocích předvedou akrobatičtí lyžaři a snowboardisté.

Druhý ročník přehlídky zimních radovánek, který se koná o víkendu 13. a 14. října, nabídne i novinky nadcházející zimní sezóny, například nové trendy v lyžařském vybavení nebo sportovním oblečení, řekl za organizátory Matěj Špiroch.

"Zvolili jsme koncept zážitkové výstavy, kde jsou expozice vystavovatelů součástí programu, který si návštěvníci přicházejí užít. Žádné bloudění mezi stánky v hangáru na okraji města," uvedl Špiroch. Vloni přilákal festival zimních sportů na 15 tisíc lidí.

Lyžaři měli skákat do Vltavy

Startovní věž obří sjezdovky, která se začne stavět ve čtvrtek, bude o čtyři metry přesahovat úroveň Rašínova nábřeží, bude tedy na úrovni tramvajového vedení. Na trati bude pět akrobatických překážek a jezdci zakončí svou exhibici skokem do airbagu. "Akrobatičtí lyžaři trénují tak, že dopadají do vody. Chvíli jsme i my uvažovali, že bychom skákali do Vltavy, ale dno je zatím dost neprobádané a bylo by to riskantní," uvedl pořadatel.

Sníh na sjezdovku budou po celý víkend dovážet na náplavku nákladní auta z pražských zimních stadionů. Pořadatelé doufají, že počasí bude akci přát. "Teplo tolik nevadí, horší by byl déšť," uvedl Špiroch.

Svah bude i pro veřejnost

Účast na exhibici potvrdily snowboardové hvězdy jako Roman Dlauhý, Petr Horák, Darek Bergmann, David Čonka nebo Martin Matoušek. Na lyžích se předvedou freeskieři jako Mário a Riči Skálovi, Ondřej Beneš, Daniel Hanka nebo David Kříž. Své schopnosti si budou moci na sjezdovce ověřit i odvážlivci z řad veřejnosti.

Na náplavce bude možné si také seřídit vázání nebo nabrousit lyže či snowboardy. Odborníci ze Ski a Bike Centra Radotín budou předvádět i takzvaný bootfitting neboli úpravu nepadnoucích lyžáků a jiných tvrdých sportovních bot. K dispozici bude také zasněžený svah pro nejmenších lyžaře.

Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...