27. prosince 2012 14:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Na Silvestra míří nejvíc turistů do Rakouska, Vánocům vládl Egypt

Silvestrovský ohňostroj - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Silvestrovský ohňostroj - ilustrační foto | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Někteří Češi se rozhodli strávit svátky poněkud netradičně - výletem do zahraničí. Zatímco o Vánocích si turisté nejčastěji vybírali jako cílovou destinaci Egypt, na Silvestra vede Rakousko.

O současných cestovatelských trendech informovala agentura Invia, která pořádala průzkum mezi svými zákazníky.

Na Silvestra míří nejvíce českých turistů na dovolenou do Rakouska, pobyt v této destinaci si zvolilo 21 % z nich. Velký zájem je také o silvestrovské pobyty v Egyptě a Francii, do každé z těchto destinací míří 16 % Čechů. 

Egypt a Rakousko patřily rovněž k nejoblíbenějším lokalitám pro strávení vánočních svátků. V Egyptě strávilo Štědrý večer 29 % a v Rakousku 12 % zákazníků. Vánoční pobyt v tuzemsku si zvolilo 8 % turistů. Nejčastěji si lidé vybírají přes svátky pobyty na 7 dnů, obvykle tak tráví na dovolené buď pouze Vánoce, nebo pouze Silvestra a na druhý termín tak zůstávají doma.

Vánoční a silvestrovské pobyty patří tradičně k nejvyprodanějším termínům celého roku. To se také odráží na jejich ceně, která je výrazně vyšší než v jiných obdobích. Může se vyšplhat až o polovinu výš než u zájezdů, které mají termín jen o pár týdnů dříve.

Nejoblíbenější destinace na Štědrý den
DestinacePodíl
Egypt 29 %
Rakousko12 %
SAE 10 %
Česká republika8 %
Itálie8 %
Nejoblíbenější destinace na Silvestra
DestinacePodíl
Rakousko21 %
Egypt16 %
Francie16 %
Itálie11 %
Kanárské ostrovy 5 %


Veronika Šmídová

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz