Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Na sněhu, ve vlaku i divadle. Kam vyrazit oslavit poslední den v roce?

Národní divadlo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Národní divadlo | foto: Shutterstock

Vydat se můžete kamkoli. Svézt se vlakem, vyrazit na prohlídku hradu či odjet lyžovat na hory. Nevíte, jak strávit poslední den v roce? Možností je spousta, přinášíme několik tipů.

Prohlídka Zlaté kapličky

Máte plány na silvestrovský večer, ale nevíte, co dělat přes den? Můžete strávit dopoledne v Národním divadle. Prohlídka vybraných prostor Národního divadla vás zavede k jeho základním kamenům, do hlediště i hlavního foyer, kde můžeme obdivovat díla Mikoláše Alše, Františka Ženíška a dalších umělců generace Národního divadla.

Rozhledna na hoře Blaník

Při dobré viditelnosti je vidět až na okraj hlavního města Prahy. Po výstupu na rozhlednu jistě každý rád uvítá malé občerstvení, které rozhledna nabízí.  Vypravte se na Silvestra či Nový rok na rozhlednu na hoře Blaník. Otevřeno mají od rána do čtyř hodin.

Rozhledna na Velkém Blaníku

Na zámku Zbiroh

Kromě zábavy a hostiny můžete zůstat i půlnoční ohňostroj a diskotéku. Těšit se můžete na uvítání hostů průvodem loučí a bubnů, příchod Karla IV., který na vlastní oči shlédne rytířský turnaj, vpadnou sem husiti a dorazí i družina císaře Rudolfa II. Po celou dobu bude hrát živá hudba a tančit dobové tance. 

Prohlídka na zámku Bečov

Prohlédněte si vzácnou románskou památku relikviář svatého Maura v příjemné atmosféře během poslední prohlídky v tomto roce. 

Relikviář svatého Maura.

Relikviář svatého Maura.

Jízdy na řepařce

Projeďte se po historické úzkorozchodné řepařské trati. Vláček na Silvestra vyrazí na trasu Kolín-Sendražice - Výrovna - Na Mlejnku a zpět. Při té příležitosti můžete navštívit i muzeum řepařské drážky. Lokomotiva potáhne krytý vagon i otevřené vagony, bufetový vůz a vagon pro kočárky a vozíčkáře.

Relax na Vysočině

O tradiční oslavy nemáte zájem ani večer? Vyražte do Svaté Kateřiny, vyhlášené oázy klidu uprostřed lesů na Vysočině. Můžete si dopřát masáž, zacvičit jógu, obdivovat krásu okolní přírody na procházkách či z koňského sedla, nebo se ponořit do tajů indické péče o tělo a mysl – ájurvédy. 

Lyžař (ilustrační foto).

Lyžování na horách

Zalyžovat si poslední dny v roce můžete v Krkonoších, Orlických horách, na Šumavě, ale i ve Zlínském krajia jinde. Předpovědi jsou přiznivé, tak si poslední den v roce zasportujte.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!