16. ledna 2018 11:49 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Nomádi a dobrodruzi na veletrhu Go a Regiontour. Letos se na něm představí 26 zemí

Druhý den na salaru se dostáváme dále na jeho zatopené části. Mraky plující po... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Druhý den na salaru se dostáváme dále na jeho zatopené části. Mraky plující po... | foto: Jakub Nosek

PRAHA Mezinárodní veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour v Brně letos představí téměř všechny slovenské regiony. Poprvé se bude prezentovat například Bratislavský kraj. Zastoupeno bude 26 zemí oproti loňským 19. Nově se zúčastní Kuba či Dominikánská republika.

Součástí veletrhů budou i ochutnávky extrémní gastronomie, návštěvníci tak budou moci zjistit, jaké je hadí maso, odkud pochází nejsmradlavější ovoce na světě či jakou chuť má štíří lízátko. Současně se také bude konat festival krajových specialit a regionálních potravin RegFoodFest.

V rámci projektu Nomádi budou mít návštěvníci příležitost setkat se s dobrodruhy, kteří na vlastní pěst cestují po celém světě. Mezi nimi účastníci Expedice Čezetou kolem Afriky či projektu Aviou, v jehož rámci Vojtěch Wertich a jeho přátelé projeli Avií z roku 1974 Jižní Ameriku či severní Afriku.

Veletrhy se konají od 18. do 21. ledna.

Oba veletrhy letos přestaví nový koncept, jehož součástí je nová diskusní platforma. Změny se dotknou i rozmístění veletrhů v pavilonech brněnského výstaviště. Nový festivalový pavilon F přinese zážitky pro celou rodinu.

„Návštěvníci se mohou těšit na setkání s novodobými nomády, kteří přivezou i obytné vozy. Zájemce o dovolenou na vodě zase potěší možnost nahlédnout do jachty. V pavilonu vyroste také první mobilní ferratová stěna v ČR,“ uvedla mluvčí veletrhů Karolína Křenková.

Pro návštěvníky bude také připravená soutěž o vouchery od firmy Barth Caravan. Ti, kteří se soutěžě zúčastní, mohou vyhrát dárkový poukaz na bezplatné zapůjčení obytného vozu na 4 dny. 

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTROÚDRŽBÁŘ VE VÝROBĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč