2. března 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Kam na výlet? Do Kutné Hory, plnit hádanky a úkoly

Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře. | foto: Shutterstock

KUTNÁ HORA Návštěvníci Kutné Hory budou moci využít čtyři nové turistické trasy. Zábavnou formou se na nich seznámí s historickým, kulturním a přírodním bohatstvím města. Cílem je zatraktivnit nabídku pro turisty v Kutné Hoře, jejíž historické jádro je na seznamu světového dědictví UNESCO a každoročně do ní míří velké množství lidí, informovala Lucie Kalinová z městského úřadu.

Projekt vychází z předpokladu, že dnešní turista vyhledává zážitky i ponaučení. Takzvané pátrací stezky návštěvníky povedou po určité trase nejen ve městě, ale i v jeho nejbližším okolí. A to prostřednictvím popsaného návodu, do kterého bude zahrnuta i řada kvízů, hádanek a rébusů.

Kutná Hora láká návštěvníky

Kutná Hora je oblíbeným cílem zahraničních turistů, kteří přijíždějí do Česka. Největší zájem je tradičně o kostnici a chrám svaté Barbory.

Vrcholem loňské turistické sezony byla výstava Europa Jagellonica v Galerii Středočeského kraje v bývalé Jezuitské koleji, která představila jagellonskou dynastii a umělecký rozkvět tehdejší Evropy. Expozice se loni stala nejnavštěvovanější v zemi, za čtyři a půl měsíce ji zhlédlo 57.600 lidí, tedy 482 návštěvníků denně.

Stezky budou určeny zejména rodinám s dětmi, seniorům nebo cykloturistům. O možných trasách stezek se v Kutné Hoře mluvilo minulý víkend na mezinárodním setkání, kterého se zúčastnili i zástupci měst z Polska, Maďarska a Slovenska. Navržené trasy účastníci vyhodnotí v květnu na setkání v polském Grajewu.

Lidovky.cz, ČTK

Swiss Life Select Česká republika s.r.o.
Sales manager - Pardubice

Swiss Life Select Česká republika s.r.o.
Pardubický kraj
nabízený plat: 80 000 - 100 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz