11. června 2015 9:38 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Místo zámků kresby. Most Ponts des Arts ozdobilo zamilované graffiti

Místo zámků kresby. Most Ponts des Arts ozdobily zamilované páry | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Místo zámků kresby. Most Ponts des Arts ozdobily zamilované páry | foto: ČTK

PAŘÍŽ Namísto „zámků lásky“, které jako pojistku své lásky zanechávaly na pařížském mostě Pont des Arts zamilované páry, vzniklo zamilované graffiti. Místní úřady 45 tun vážící visací zámky nechaly odstranit minulý týden.

Zábradlí mostu klenoucího se přes Seinu se pod tíhou tolika kovu loni prohnulo a nespokojeni se vzhledem mostu byli prý i místní obyvatelé, napsala dnes agentura AP.

Podle úřadů nevypadalo zábradlí mostu ověšené zámky pěkně a zámky rovněž poškozovaly památku a představovaly bezpečnostní riziko pro návštěvníky. Namísto zámků jsou nyní na mostě kresby, které ale vyvolávají smíšené reakce.

Zamilované páry se ale nenechaly odradit, a zámky tak visí na zábradlí poblíž Pont des Arts a i na dalších pařížských mostech a místech po celém městě. Graffiti jsou nyní na mostě dočasně, později by je měly nahradit prosklené panely.

Místo zámků kresby. Most Ponts des Arts ozdobily zamilované páry
Místo zámků kresby. Most Ponts des Arts ozdobily zamilované páry

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!