Středa 26. února 2020svátek má Dorota 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Navštivte vánoční trhy v Norimberku

Světoznámý Christkindlesmarkt v Norimberku začíná už 28. listopadu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Světoznámý Christkindlesmarkt v Norimberku začíná už 28. listopadu. | foto: Reprofoto

Jeden z největších a nejznámějších vánoční trhů začíná už dnes. Světoznámý Christkindlesmarkt se každoročně koná v německém Norimberku a patří i k nejstarším na světě. Poprvé se pořádal již v roce 1628. Letos se turistům stánky otevřou 28. listopadu.

Christkindlesmarkt.Zahájení letošního vánočního trhu proběhne slavnostně již tento pátek 28.listopadu v 17:30 a potrvá až do Štědrého dne. Pro ty, kteří chtějí navštívit zahraniční trhy je Norimberk ideální. Z Prahy se tam dostaneta za pouhé dvě hodiny jízdy autem ( 260 km), celá cesta z hlavního města je po dálnici. 

Trhy probíhají v centru města na několika náměstích. Na hlavním náměstí se rozzáří městečko ze dřeva a látky a v celém Norimberku panuje vánoční nálada.

Otvírací doba trhů :
Pondělí - Čtvrtek  9:30 - 20:00
Pátek - Sobota    9:30 - 22:00
Neděle              10:30 -  20:00

Poslední den trhů bude na štědrý den 24.prosince, kdy bude otvírací doba již jen 9:30 - 14:00

Pro dětské návštěvníky se ještě k tomu navíc organizují na nedalekém náměstí  Hans-Sachs-Platz tzv. "Norimberské dětské vánoce".

"Kdo má chuť na předvánoční 'cestu kolem světa', tomu doporučuji navštívit tzv. trh partnerských měst, který se koná na radničním náměstí, " říká Tomio Okamura z  Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Více informací ZDE.

,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.