28. listopadu 2008 14:51 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Navštivte vánoční trhy v Norimberku

Světoznámý Christkindlesmarkt v Norimberku začíná už 28. listopadu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Světoznámý Christkindlesmarkt v Norimberku začíná už 28. listopadu. | foto: Reprofoto

Jeden z největších a nejznámějších vánoční trhů začíná už dnes. Světoznámý Christkindlesmarkt se každoročně koná v německém Norimberku a patří i k nejstarším na světě. Poprvé se pořádal již v roce 1628. Letos se turistům stánky otevřou 28. listopadu.

Christkindlesmarkt.Zahájení letošního vánočního trhu proběhne slavnostně již tento pátek 28.listopadu v 17:30 a potrvá až do Štědrého dne. Pro ty, kteří chtějí navštívit zahraniční trhy je Norimberk ideální. Z Prahy se tam dostaneta za pouhé dvě hodiny jízdy autem ( 260 km), celá cesta z hlavního města je po dálnici. 

Trhy probíhají v centru města na několika náměstích. Na hlavním náměstí se rozzáří městečko ze dřeva a látky a v celém Norimberku panuje vánoční nálada.

Otvírací doba trhů :
Pondělí - Čtvrtek  9:30 - 20:00
Pátek - Sobota    9:30 - 22:00
Neděle              10:30 -  20:00

Poslední den trhů bude na štědrý den 24.prosince, kdy bude otvírací doba již jen 9:30 - 14:00

Pro dětské návštěvníky se ještě k tomu navíc organizují na nedalekém náměstí  Hans-Sachs-Platz tzv. "Norimberské dětské vánoce".

"Kdo má chuť na předvánoční 'cestu kolem světa', tomu doporučuji navštívit tzv. trh partnerských měst, který se koná na radničním náměstí, " říká Tomio Okamura z  Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Více informací ZDE.

s přispěním Tomio Okamury z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur., Lidovky.cz

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem
Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako Ponožkový den. Podpořit lidi s tímto postižením může každý. Stačí si obléknout veselé ponožky a hlavně každou jinou.

Najdete na Lidovky.cz