4. července 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Nejkrásnější pláže v Evropě? Přinášíme deset tipů

Andalusie, nejjižnější oblast ve Španělsku, má nádherné písečné pláže | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andalusie, nejjižnější oblast ve Španělsku, má nádherné písečné pláže | foto: Shutterstock

Chcete si dovolenou užít na krásné pláži? Nemusíte jezdit do Karibiku. Nádherné pláže najdete i v Evropě. Renomovaný turistický server tripadvisor.com vybral nejkrásnější pláže pro letošní rok. Už při pohledu na průzračné moře se začnete těšit na dovolenou.

Lampedusa (Itálie)
Lampedusa je největší z Pelagijských ostrovů, které se nacházejí ve Středozemním moři mezi Maltou a Tuniskem. Kolem ostrova se také často vyskytují stáda delfínů.

Nejkrásnější pláž v Evropě najdete na Sicílii (Lampedusa).

Ribadeo (Španělsko)
Oblast Ribadeo se nachází na severovýchodě Galicie. Pláž Paya de las catedrales lemují sklaní oblouky a útvary.

Formentera (Španělsko)
Jednou z nejhezčích pláží v Evropě se pyšní také Baleárské ostrovy. Ostrov Formentera je klidný a hodí se pro všechny, kteří si potřebují odpočinout.  

Pláže ve Španělsku se také řadí mezi nejkrásnější v Evropě

Swansea (Velká Británie)
Turistické letovisko v jižním Walesu okouzlí návštěvníky nejen písečnými zátokami a zálivy, ale také nádhernými plážemi, které jsou v oblasti vyhlášené.

Jedna z nejoblíbenějších pláží v Řecku. Pláži Elafonissi se přezdívá

Elafonissi (Řecko)
Míříte na Krétu a hledáte nejkrásnější místní pláž? Elafonissi je evropským unikátem. Pláž se hodí pro všechny, kteří potřebují relaxovat, často ji také vyhledávají rodiny s dětmi.

Dalyan (Turecko)
Menší letovisko se nachází na jihozápadě Turecka. Zlatavé pláže jsou rájem pro všechny, kteří mají rádi vodní sporty a potápění. Nedaleko se také nachází pláž Iztuzu, kde můžete vidět i vzácný ohrožený druh mořské želvy - karety obrovské.

Sardinie (oblast Stintino)

Stintino (Sardinie)
Toužíte po bílých plážích jako v Karibiku? Na severozápadě ostrova Sardinie a se nachází oblast Stintino se svou proslulou krásnou pláží Pelosa. Jediná nevýhoda letoviska je, že sem jezdí velký počet turistů.

Protaras (Kypr)
Protaras je oblíbeným letoviskem, které vyhledávají zejména rodiny s dětmi, ale také všichni, kteří si chtějí užít adrenalinovou dovolenou, můžete zde provozovat různé vodní sporty.

Tarifa (Španělsko)
Město Tarifa se nachází necelých dvacet kilometrů od pobřeží Afriky. Ve Španělsku  si na své přijdou milovníci přírody, památek i skvostné architektury. Najdete tu skvělé pláže, ale i překrásné hory.

Albufeira, portugalské přímořské letovisko, leží v nejjižnější provincii Algarve

Albufeira (Portugalsko)
Jedno z nejznámějších a nejvyhledávanějších letovisek v Alvarge. Turisté letovisko vyhledávají především kvůli nádherným písčitým plážím.

apeAlena Pecháčková

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!