3. června 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Nejkrásnější pohled na Paříž? Z ptačí perspektivy

Paříž se dá zažít různě. Nejhezčí je ale z výšky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Paříž se dá zažít různě. Nejhezčí je ale z výšky. | foto: O. Ženožička

Paříž se dá zažít různě. Návštěvami galerií, pikniky v nádherně upravených parcích nebo třeba z ptačí perspektivy. Sama jsem byla překvapená, jak mě učaroval pohled na bílé fasády a tmavé střechy, které z prostředí českých měst neznáme.

Neznám nikoho, kdo by Paříž nenavštívil nebo by její návštěvu nikdy neplánoval. Není divu, že se jedná o jedno z nejnavštěvovanějších měst na Zemi. Troufám si tvrdit, že každý, kdo se kdy v Paříži ocitl, shlédl město z Eiffelovy věže. Vidět město z tak velké výšky je opravdu nezapomenutelný zážitek.

A Paříž nabízí mnoho míst, odkud můžeme město pozorovat z výšky. Na některých z nich se nemusíme tlačit mezi turisty ani čekat ve frontách a navíc jsou úplně zdarma.

Pohlednice z cest:

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Jeden z nich je ve čtvrti Belleville. Cestou k výhledu v parku na kopci ve východní části města projdeme částí Paříže, která nás upoutá vývěsními tabulemi obchodů psané asijským písmem. Procházíme ulicemi přesycenými opravdu netradiční atmosférou. Nacházíme se v čínské čtvrti.

Paříž

Paříž

Neobyčejný zážitek vrcholí výhledem na panoráma celého města. V dáli můžeme rozeznat jednotlivé památky – Centre Pompidou, muzeum moderního umění, jehož architektura svého času pohoršovala celou Paříž, slavnou katedrálu Notre Dame a koneckonců Eiffelovu dominantu Paříže.


Pohlednice z cest na větší mapě

Další zajímavý pohled na Paříž najdeme na vrcholu budovy slavného francouzského architekta světového formátu Jean Nouvela. Její fasáda je složená z několika tisíc clon, které stejně jako ve fotoaparátech reagují na světlo. Pozoruhodná fasáda evokuje arabské ornamenty - je řeč o Institutu arabského světa. Proskleným výtahem vyjedeme přímo na střechu, odkud se můžeme těšit netradičním výhledem na ostrovy uprostřed řeky protékající středem Paříže - Seiny.

Tip: jak ušetřit

Plánujete výlet do Paříže? Podívejte se na aktuální slevy na pobyty v Paříži  a serveru Raketa.cz Denně pro vás vybíráme nejnovější slevy na pobyty nebo zájezdy do Paříže - více zde

Pokud chceme zažít město z výšky proslulého Montmartre a poblíž baziliky Sacre Coeur, doporučuji večerní či noční návštěvu. Krom několika prodejců suvenýrů, nás nebude rušit vůbec nic a rozsvícená Paříž na jednom z nejromantičtějších míst tohoto města opravdu stojí za to.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

INSPIRACE NA VÁNOCE: Vánoční cukroví letos o  něco zdravěji
INSPIRACE NA VÁNOCE: Vánoční cukroví letos o něco zdravěji

Brzy tu máme první adventní neděli, a tak je načase začít sbírat recepty na vánoční cukroví. Z čeho tahle tradice vznikla a jak si letos sváteční dobrůtky připravit o něco zdravěji?