Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Festival Kolem světa a promítání filmů. Nejlepší cestovatelské akce

Žluté trabanty projely Jižní Ameriku  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žluté trabanty projely Jižní Ameriku | foto: kolemsveta.cz

Cestovat můžete i prostřednictvím přednášek, fotografií a různých akcí. Ty nejlepší na měsíc říjen a konec září pro vás vybrala redakce cestovatelského portálu HedvábnáStezka.cz. Tady jsou.

Festival Rajbas v Blansku

Od 22. do 24. listopadu se v Blansku uskuteční už 15. ročník festivalu Rajbas s podtitulem festival filmů, setkávání a dobrodružství, což skvěle vystihuje jeho jedinečnou atmosféru. Těšit se můžete na spoustu přednášek, běh, návštěvu podzemí Moravského krasunebo soutěž začínajících filmařů Okem dobrodruha. Mezi hosty bude Honza Vlasák, Dan Přibáň nebo Petr Rybář. Více na www.festivalrajbas.cz.

-

Cestovatelský festival Kolem světa

Mezi cestovateli tolik oblíbený festival Kolem světa už zná data svého podzimního konání. V Brně se uskuteční 8. až 10. listopadu v Kongresovém centru na BVV, v Praze pak 16. a 17. listopad v DK Ládví. Program se zatím připravuje, sledujte proto www.kolemsveta.cz.

Pohled z hory Bláhnúkur

Podzimní promítání v Klubu cestovatelů

V pražském a brněnském Klubu cestovatelů je již uzavřen program promítání na podzimní měsíce. Těšit se můžete na fotografie i povídání z celého světa několikrát do týdne. Aktuální program najdete na www.klubcestovatelu.cz.

Švýcarský Alpabzug v Praze (5.10.2013 13.00-17:00)

V parku u pražské Bertramky můžete zažít tradiční švýcarskou slavnost - shnánění krav do údolí. Přitom si poslechnete folklorní skupinu z Engelbergu, ochutnáte alpské sýry a podíváte se na jejich výrobu. Děti se mohou těšit na bohatý program a bernardýna Barušku. Proběhne také soutěž o pobyt ve Švýcarsku včetně skipassu. Vstup na akci zdarma.

Výstava fotografií Poznej světové dědictví UNESCO

V Café Fontana v Olomouci trvá až do 6. října výstava Poznej světové dědictví UNESCO. Těšit se můžete na fotografie představující unikátní skvosty rakouského Salcburku, Slovenska, Švýcarska, Číny a zemí jihovýchodní Asie.

Promítání Kateřiny a Miloše Motani o Mexiku

Nejnovější fotograficko-filmová diashow Kateřiny a Miloše MOTANI napříč celým Mexikem – zemí nesmírně pestrou, různorodou a energickou. Kde pevnina, ostrovy i moře oplývají přírodními poklady. Cesta zemí, kde se stará kultura mísí s novou, a kde na každém rohu prodávají tacos. Promítá se v průběhu celého podzimu, přesné termíny najdete na motani-photography.com.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?
TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?