3. března 2019 5:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Nejlepší lyžování s rodinou? Zajeďte si do ski areálu Klíny

Celkově mají Klíny příznivé ceny za nabízené služby. Snadnou dostupnost a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Celkově mají Klíny příznivé ceny za nabízené služby. Snadnou dostupnost a... | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

Pokud hledáte středisko, kde se opravdu zabaví celá rodina, jsou pro vás Klíny vhodnou volbou. Příjemné vám budou místní ceny i dostupnost. Areál se nachází ve východní části Krušných hor nedaleko Litvínova.

5 sjezdovek, kde je momentálně namíchaný technický sníh s přírodním, čtyřsedačková lanovka, 2x poma a koberec na dětské sjezdovce se postarají o zábavu hlavně začínajícím lyžařům, ale své si tu najdou i ti pokročilí. Sklon převážné většiny sjezdovek má z 80 % modré značení. Sjezdovky „Centrální“ a „Kotva“ se na konci sjíždějí jen cca posledních 100 metrů dojezd ke 4-sedačce je s malinko větším sklonem značeným jako červená. 

Možností je zůstat pouze na sjezdovce číslo 5 (široký svah s pomou). Pokud červené naopak vyhledáváte, doporučujeme jezdit „Pařezovku“, která je v horní části širší nebo „Slalomák“, jejich dojezd je ale z důvodu úprav momentálně uzavřen.

Klíny v kostce:

  • Vzdálenost z Prahy: 1hod 30 min
  • Denní skipas dospělí/ děti: 450,-/ 300,- Kč
  • Multičasový skipas dospělí : 790 Kč
  • Provozní doba lanovky: 9:00- 16:00
  • Večerní lyžování: 17:00- 20:00
  • Webová stránka: www.kliny.cz
  • Parkování: zdarma 400 míst

V případě že toužíte po troše vzrušení, určitě doporučujeme jít vyzkoušet nově otevřený snowpark. Sice není příliš rozlehlý, ale najdete tady pár railů, zábradlí i dva důstojné polety. Vzhledem k jeho velikosti vám nebude vadit ani, že si k jednotlivým skokům trochu vyšlápnete. Zajímavostí a určitou raritou je i rozjezd na skoky ze 4 metrové věže.

Na Klínech mají obecně spoustu neobvyklých, zato zajímavých řešení. U arény dětské školičky tomu není jinak a výborné využití se tu našlo pro tenisový kurt, který se přes zimu stal oploceným dětským parkem pro začínající lyžaře. Nahrnuté stráně s dojezdy do rovinky uvítají i ti nejmenší lyžaři.

Samozřejmě je zde i jezdící koberec a delší svah pro ty co si jen potřebují své dovednosti utvrdit. K tomu vám dopomůže i šikovný team instruktorů. K dispozici je samozřejmě i půjčovna vybavení a servis.

Rychlé občerstvení v průběhu dne si dopřejte ve venkovním baru Mammut s tématickou výzdobou a nabídkou domácích limonád. Příjemné je venkovní posezení na terase před Mamutem s výhledem na areál, klidně i s bombardinem v ruce. Kvalitní oběd si pak můžete dopřát v restauraci hotelu Emeran, kde doporučujeme jejich obědové hotovky. Jídlo jsme dostali velmi rychle a bonusem byla příjemná obsluha. Naším tipem je tu klínská bůčková pomazánka nebo borůvkové tiramisu.

Celkově mají Klíny příznivé ceny za nabízené služby. Snadnou dostupnost a přidanou hodnotou pro vás mohou být i sauna a horolezecká stěna. Možnost večerního lyžování si můžete užít každý den od úterý do soboty na „Centrální“ v neděli a pondělí na „Pomě“. Na večerní ježdění vám platí stejné skipasy jako přes den.

Diana Weinfurtová

ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020
ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si přijdou nejen rodiče, ale také důchodci a změní se podmínky pro zálohování výživného a postihy pro neplatiče. Oproti původnímu návrhu se však navýšení rodičovského příspěvku nebude týkat i těch, kteří ho již pobírají.

Najdete na Lidovky.cz