Pondělí 10. srpna 2020svátek má Vavřinec 30 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Nejlepší práci na světě získal britský potapěč

Tropický ostrov Hamilton | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tropický ostrov Hamilton | foto: Reprofoto

Procházky po pláži, plavání, šnorchlování na krásném tropickém ostrově. To vše a ještě plat 150 tisíc australských dolarů a ubytování v luxusní vile s bazénem získal Brit, který vyhrál soutěž o nejlepší zaměstnání na světě. Potápěč a instruktor bungee jumpingu se stane na půl roku správcem tropického ostrova Hamilton u australského státu Queensland.

"Doufám, že se mi podaří splnit všechna očekávání, mé plavecké schopnosti jsou snad dostatečné, a těším se na všechny nové role a povinnosti, které práce zahrnuje," prohlásil po vyhlášení výsledků charitativní pracovník Ben Southall s tím, že je pro něj vítězství velkou poctou.

Brit Ben Southall vyhrál soutěž o nejlepší práci na světě.

Čtyřiatřicetiletého Southalla vybrala porota ze 16 finalistů, kteří se utkali v boji o půlroční "správcovskou" práci za 150 tisíc australských dolarů (asi dva miliony Kč).


V popisu práce bude mít především "průzkum ostrovů Velkého bariérového útesu, plavání, šnorchlování ... a užívání si tropického klimatu a životního stylu". Během 12 hodin měsíčně, které by měl Southall odpracovat, musí občas nakrmit ryby, vybrat ostrovní poštu a podělit se o své dojmy a fotografie se čtenáři internetového blogu.Podobná nabídka se na pracovním trhu jen tak neobjeví, a tak není divu, že o ni byl pořádný zájem - o pozici se ucházelo téměř 35.000 kandidátů ze všech států světa, s výjimkou Severní Koreje a několika afrických zemí.

Všichni zájemci museli zaslat přihlášku v podobě krátkého videa, ve kterém vysvětlili, proč se zrovna oni na "nejlepší zaměstnání na světě" hodí. Z desítek tisíc kandidátů pak vzešla finálová šestnáctka, která se v Austrálii zúčastnila "náročných" závěrečných testů. Během nich museli všichni ukázat, jak umí šnorchlovat, grilovat nebo si užívat ostrovních lázní.Nabídka "nejlepšího zaměstnání na světě" byla součástí originální kampaně, kterou na podporu cestovního ruchu během globální ekonomické krize vymyslely turistické úřady v australského Queenslandu. Kampaň, která přišla asi na 1,7 milionu australských dolarů (přibližně 25 milionů korun), vyvolala globální publicitu v hodnotě téměř sedmdesátinásobku, a stala se tak jednou z nejúspěšnějších v historii."Je to pravděpodobně poprvé v dějinách, kdy měla kampaň takový dopad, při tak malých reklamních nákladech, s výjimkou několika strategicky umístěných inzerátů po světě," říká australský marketingový analytik Tim Burrowes.

"Hlavní poučení, které z toho plyne, je, že když máte originální, vzrušující nápad, o kterém lidé začnou mluvit, tak nepotřebujete utrácet velké sumy za reklamu." Vítězný Southall bude na ostrově, který se pyšní modrou oblohou, průzračně čistým mořem a nedotčenými písečnými plážemi, žít ve vzdušné vile s nádherným výhledem na okolní ostrovy, třemi ložnicemi a bazénem. Do nové "práce" nastoupí 1. července a vezme s sebou prý i svoji přítelkyni.

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

Ze života: Rakovina prsu může bolet nejen v pozdním stádiu
Ze života: Rakovina prsu může bolet nejen v pozdním stádiu

Ráda bych s vámi sdílela svůj příběh o tom, že rakovina bolet může. A doufám, že to alespoň jedné váhající může pomoct s rozhodováním, jestli jít...