23. února 2011 12:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Nejlepším cílem pro baťůžkáře je Krakov, Praha skončila čtvrtá

Krakovský Wawel | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Krakovský Wawel | foto: Shutterstock

VARŠAVA Praha je čtvrtým nejlepším cílem v Evropě pro turisty, kteří hledají nízké ceny i zajímavé pamětihodnosti. Žebříček portálu priceoftravel.com vede polský Krakov, na druhém místě je Budapešť a na třetím Istanbul.

Portál ve městech, která by měla být pro turisty v Evropě nejzajímavější, porovnával ceny ubytování v hostelech a hotelech nebo jídla a pití v levných restauracích. Zjišťoval také, kolik stojí jízdenky na městskou hromadnou dopravu a vstupenky do památek.

Budapešť

2. místo: Budapešť

Praha vyhrává s nejlevnějším pivem
V Praze jsou nyní podle priceoftravel.com ceny jen o něco nižší než v Berlíně, výjimkou je ale pivo. "Jedno z nejlepších piv na světě už sice není tak levné jako dřív, ale stále se v porovnání s jinými místy dá koupit za skvělou cenu," doporučuje portál "baťůžkářům". Denní rozpočet, se kterým by cestovatelé měli v Praze vyžít, vyčíslil server na 40,21 dolaru (zhruba 718 Kč).

Čtěte také:Istanbul.

3. místo: Istanbul

V Krakově je levněji
V Krakově, kterému na žebříčku patří první místo, jim stačí jen 26,55

Žebříček nejlepších evropských míst pro baťůžkáře:

1. Krakov, Poland
2. Budapešť, Maďarsko
3. Istanbul, Turecko
4. Praha, Česká republika
5. Bruggy, Belgie
6. Lisabon, Portugalsko
7. Berlín, Německo
8. Londýn, Anglie
9. Athény, Řecko
10. Madrid, Španělsko

Zdroj: priceoftravel.com

dolaru (474 korun) na den. Toto jihopolské město sice návštěvníkům podle priceoftravel.com nemusí připadat tak krásné jako Praha, ale jeho výhodou je to, že v něm na rozdíl od české metropole nejsou davy turistů, panuje v něm klid a nižší ceny. I ti turisté, kteří mají poměrně hluboko do kapsy, si mohou dovolit koupit vstupenky na prohlídku nejdůležitějších památek, jako je například královský hrad Wawel. Dospělý za prohlídku komnat, ve kterých dříve přebývali polští králové, zaplatí 17 zlotých (105 Kč).

Budapešť priceoftravel.com chválí za to, že na rozdíl od Prahy tamní ceny ještě neodpovídají oblibě, jaké se toto město u turistů ze zahraničí v posledních letech těší.

Lidovky.cz, ČTK
T. Kadlec test2 test2 17:28 29.11.2011
T. Kadlec test1 test1111 17:28 29.11.2011
T. Kadlec Re: test1 test3 17:29 29.11.2011

Najdete na Lidovky.cz