3. prosince 2010 16:20 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Nejpřitažlivější městské ostrovy světa: Kampa skončila druhá

Kampa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kampa. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

LONDÝN Ostrov svatého Ludvíka v Paříži, pražská Kampa a bělehradský Ada Ciganlija obsadily první tři místa v žebříčku turisticky nejvděčnějších městských ostrovů světa, který sestavila internetová cestovní firma VirtualTourist. Desetimístný žebříček dnes zveřejnila agentura Reuters.

Ostrov svatého Ludvíka to u VirtualTourist vyhrál jakožto "nejčistší příklad francouzské uměřenosti". Za jeho možná největší atrakci firma označila zmrzlinárnu Berthillon. Z ostrůvku je překrásný výhled na katedrálu Notre-Dame, stojící na sousedním ostrově Cité.

Vítěz ankety: Ostrov svatého Ludvíka v Paříži:

Vítěz ankety: Ostrov svatého Ludvíka v Paříži.

Kampu mnozí považují za nejromantičtější část Prahy. Tato oblast města je tak ohromující, že vypadá skoro neskutečně, soudí VirtualTourist.

Pražská Kampa pod sněhem.

Zpráva si všímá "Lennonovy zdi", na které lidé z celého světa vzdávají hold zavražděnému členu skupiny The Beatles Johnu Lennonovi.

Pražská Kampa se umístila na druhém místě:

Pražská Kampa se umístila na druhém místě.

Za Ada Ciganlija na Sávě v Bělehradě se v žebříčku umístily Isola Tiberina na Tiberu v centru Říma a mořské ostrovy Christianshavn v Kodani a Fort Denison Pinchgut v Sydney.

Afriku reprezentuje na sedmém místě Zamalek na Nilu v Káhiře, za ním jsou Markétin ostrov na Dunaji v Budapešti, Ša-mien na Perlové řece v Kantonu a Trödelmarktinsel na řece Pegnitz v Norimberku.

Lidovky.cz, ČTK

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem
Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako Ponožkový den. Podpořit lidi s tímto postižením může každý. Stačí si obléknout veselé ponožky a hlavně každou jinou.

Najdete na Lidovky.cz