30. srpna 2010 15:57 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Nejsměšnější cestovatelská pomůcka? 'Elegantní šlofík'

Přikrývka pro spaní na veřejnosti | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Přikrývka pro spaní na veřejnosti | foto: Reprofoto

SYDNEY/PRAHA Nový vynález, který má cestujícím především v letadlech, ale i dalších hromadných dopravních prostředcích, zajistit trochu soukromí, má šanci stát se nejsměšnější cestovatelskou pomůckou.

Myslí si to alespoň většina těch, kdo se s produktem nazvaným Snazzy Napper (Elegantní šlofík) už seznámila, napsal dnes australský internetový server news.com.au.

Snazzy Napper je v podstatě upravená pokrývka, který se váže kolem hlavy. Vpředu má otvor pro nos a po stranách kapsy. Autorka Margaret Wilsonová říká, že tento produkt vytvořila poté, co si v letadle z USA do Londýna musela dát přes hlavu kabát, aby si mohla zdřímnout. "Ostatní cestující se na vás přece nemusejí koukat, když spíte s otevřenou pusou," vysvětluje. "Tohle je takové příruční soukromí," dodala.Když ale její výrobek testovala na veřejnosti reportérka CNN, setkala se s udivenými pohledy, civěním a spoustou smíchu. Videonahrávka s návodem, jak Snazzy Napper používat, se stala jedním z hitů na internetovém serveru YouTube, kde ji shlédlo už téměř 350.000 uživatelů. Většina z těch, kdo výrobek v diskusi komentují, ho označuje za "směšný" a "hloupý".

Někteří se ptají, jestli by nebylo snazší si rovnou obléct burku (tradiční oděv muslimských žen halící je od hlavy po paty) a jiní se obávají, že tím jen nahrají zlodějům. Snazzy Napper se dá pořídit za 15 až 25 dolarů (asi 300 až 500 korun); ti, kdo žijí mimo USA, si musí připočítat ještě 11 dolarů (asi 200 korun) navíc.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz