30. prosince 2013 14:41 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Němce přitahuje hlavní město. Do Berlína míří na Silvestra tisíce lidí

Náměstí Gendarmenmarkt (Berlín), Německo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Náměstí Gendarmenmarkt (Berlín), Německo | foto: HedvabnaStezka.cz

BERLÍN Tisíce lidí z celého Německa zamíří po Vánocích do Berlína, aby v hlavním městě oslavili příchod nového roku. Podle internetového srovnávače Check24 je Berlín s velkým náskokem nejoblíbenějším městem, do kterého se Němci chtějí vydat na Silvestra.

V německé metropoli se připravují velké oslavy, jejich vrcholem bude tradiční ohňostroj u Braniborské brány.

Podle Check24 hledá ubytování v Berlíně na přelomu roku 11 procent všech Němců, kteří se rozhodnou v tuto dobu opustit domovy. Na druhém místě je Paříž, kam se vydává pět procent Němců. Následuje se čtyřmi procenty Hamburk, s 3,5 procenty Praha a první pětici uzavírá se třemi procenty New York.

Braniborská brána

Berlín chce dostát své pověsti metropole silvestrovské zábavy, radnice proto chystá tradiční ohňostroj u Braniborské brány. Slavit se bude na dvou kilometrech hlavní třídy směrem k Vítěznému sloupu. Na několika pódiích se tam během silvestrovského večera vystřídá přes 250 umělců.

ČTĚTE TAKÉ:

Loni se zúčastnilo oslav u Braniborské brány přes milion lidí. Tisíce dalších slavily v barech po celém Berlíně a německé úřady očekávají, že letos to bude stejné. Hasiči ale vyzývají, aby lidé omezili využívání vlastních ohňostrojů a spokojili se s těmi oficiálními. Loni bylo nutné o silvestrovské noci hasit v Berlíně na 600 požárů.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNOLOG – PŘÍPRAVA VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 25 000 - 33 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz