31. července 2015 11:04 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Bavorsko vyráží na prázdniny, pozor na hodinové kolony. Doporučení: Zůstaňte doma

Velké množství aut rekreantů mířících k Jaderskému moři ucpalo silnice ve... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Velké množství aut rekreantů mířících k Jaderskému moři ucpalo silnice ve... | foto: ČTK

BERLÍN Na německých a rakouských dálnicích hrozí o víkendu velké zácpy. Hustý provoz na dopravních tepnách způsobí začátek letních prázdnin v německých spolkových zemích Bavorsko a Bádensko-Württembersko, dopravu dále zesílí řidiči z Nizozemska a ze Skandinávie, kde se naopak letní prázdniny blíží ke konci, varují autokluby ADAC a ÖAMTC.

„Doporučení pro ty, kteří chtějí o nadcházejícím víkendu někam jet: Zůstaňte doma, pokud nemusíte nutně vyrazit na dovolenou,“ uvedl největší německý autoklub ADAC. Od pátečních 14:00 se podle autoklubu dá očekávat na většině německých dálnic velmi hustý provoz, který vydrží až do nedělního večera.

Českým řidičům by mohly cestu zkomplikovat zácpy na dálnici A9 spojující Berlín s Mnichovem, na dálnici A6 od českých hranic přes Norimberk do Mannheimu, na dálnici A3 z Pasova přes Norimberk do Frankfurtu nad Mohanem nebo na dálnici A4 z Drážďan do Erfurtu. 

Hustý provoz však bude i na dálničním obchvatu Mnichova a na hlavních tazích z bavorské metropole do Rakouska a k Bodamskému jezeru nebo na dálnicích ve směru k Severnímu a Baltskému moři.

Kolony se očekávají také na rakouských dálnicích, a to především ve směru na jih, upozorňuje rakouský autoklub ÖAMTC. Motoristé se musí připravit na zácpy na dálničním uzlu u Salcburku i na navazujících dálnicích podél Innu na západ a přes Taurské Alpy na jih. Kolony se budou podle ÖAMTC tvořit také před dálničním tunelem z Villachu do Slovinska nebo na dálnici přes Brennerský průsmyk do Itálie.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!