Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk -2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Praha ožije cyklistikou. Víkend bude patřit cyklofestu

Cyklistka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cyklistka | foto: Shutterstock

Kultura, design a městská cyklistika. První zářijový víkend bude v Praze patřit festivalu InDust3. Na třech místech v Praze se od pátku do neděle vystřídají nejrůznější akce určené pro všechny obyvatele i návštěvníky Prahy.

Festival InDust3 představí metropoli jako laboratoř, ve které se rodí zajímavé cyklistické vize. Nabídne filmové projekce, messengerský závod, projížďku po inspirativních galeriích a kavárnách, fixed gear závody v holešovických docích a také fixed gear criterium v nepřístupném nádražním překladišti na Smíchově.

„InDust3 bude rozprostřen v centru města a diváky zavede na místa, která sice znají, ale často neměli možnost je blíž prozkoumat,“ říká jeden z organizátorů Kryštof Hlůže z cyklistické dílny Hyena Bike Lab. „V průběhu tří dní se bude základna festivalu přesouvat mezi vždy báječně naladěnou smíchovskou náplavkou s přilehlým letním kinem, tajemnými doky v Holešovicích a zapomenutým a jen málo známým Smíchovským nádražím,“ zdůraznil Hlůže.

PSALI JSME:

Festival odstartuje v pátek večer u žižkovského Bajkazylu messengerskými závody v ulicích Prahy. V programu je také coffee trip, cyklistická pecha kucha night, každodenní večírky s DJs i akce v letním kině na smíchovské náplavce. „Cyklistiku nevnímáme samostatně, ale jako součást širšího pohledu na město, design, architekturu a umění. Jízda na kole totiž podle umožňuje neotřelé vnímání míst, které nás každý den obklopují,“ dodává Hlůže, který se se svým dokumentem o přejezdu Islandu na kole s pevným převodem probojoval na newyorský Bike Film Festival.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...