Středa 29. ledna 2020svátek má Zdislava 4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Nocleh v Moskvě zdarma? V ledovém hotelu

Sněhové městečko "Moroz City" v moskevském parku Sokolniki | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sněhové městečko "Moroz City" v moskevském parku Sokolniki | foto: Reuters

MOSKVA V ruské metropoli, proslulé drahotou hotelů, lze od nynějška přespat zdarma. Hosté však nesmí být ani trochu zimomřiví, ani požadovat teplou vodu či stravu. Jednopokojový "hotel" funguje ve sněhovém městečku "Moroz City" v moskevském parku Sokolniki.

"Každý, kdo se odváží, tu může strávit nějaký čas. Délka pobytu závisí jedině na výdrži. Každopádně je zapotřebí hodně teplý spacák," řekl autor stavby, moskevský architekt Ilja Ekonomov. "Kvůli teplému počasí bylo stavění hodně složité, chvíli se zdálo, že to ani nestihneme, ale nakonec se dílo z 99 procent povedlo," podotkl iniciátor celé akce Kirill Bair. A studenti architektury si pochvalovali, že kromě studia o exteriérech a interiérech mohli obé postavit vlastníma rukama.

Sněhové městečko

Sněhové městečko "Moroz City" v moskevském parku Sokolniki

"Městečko", které jako výsledek architektonické soutěže vyrostlo za pět dnů z tisíce metrů krychlových sněhu a 500 ledových bloků, kromě hotelu nabízí neméně mrazivou saunu, filharmonii, divadlo, minigolf, bar, muzeum, doporučované prý hlavně obdivovatelům soch "nahých bezrukých žen", maják, ze kterého lze sestoupit jedině po skluzavce, oddací síň i vězení, kde si lze libovolně dlouho odpykávat jakýkoli trest. Vše má být otevřeno až do 8. března, pokud to ovšem dovolí počasí.

Ruská tradice
Tradice ledových staveb v Rusku sahá podle historiků přinejmenším do roku 1740, kdy carevna Anna nechala v Petrohradu postavit dům z ledových kvádrů.

Sněhové městečko

Ze stejného materiálu vyrůstají v parcích městečka či ledové sochy dodnes, letošní teplá zima je však podobným akcím mnohem méně nakloněna než v minulosti.

,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!