24. července 2017 6:05 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

NOMÁDI: Češi na Mongol Rally. Cesta do Mongolska s jasným cílem

Cappadocia a balóny, které ráno kolem páté hodiny startují na vyhlídkový let | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cappadocia a balóny, které ráno kolem páté hodiny startují na vyhlídkový let | foto: Ondřej Demut

Jsme tři cestovatelé Ondřej Demut, Alex Michal a Jirka Zadražil, které nadchla na počátku myšlenka Mongol Rally. V roce 2014 jsme z Itálie koupili Fiat Panda s motorem o obsahu 0,9l a výkonem něco kolem 40 koní a dali ho dohromady. Ještě v tomtéž roce jsme podnikli malou zkušební cestu z Česka do Chorvatska přes Alpy, abychom autíčko otestovali. V roce 2015 jsme pak vyrazili na Mongol Rally 2015.

Jerevan
Gruzie - Kavkaz

Vyjeli jsme z Prahy směr Goodwood, kde byl oficiální start. Z Goodwoodu jsme se chtěli jižní trasou dostat do Mongolska. Bohužel jsme po projetí Rakouska, Maďarska, Srbska, Bulharska, Turecka, Gruzie a Arménie nebyli vpuštěni na území Ruska. Cesta tak pro nás skončila na hranicích Gruzie a Ruska. Panda všechno zvládla na jedničku a teď plánujeme další akce.

Jen tak na okraj Alex je nejmladším členem týmu, co kdy jel Mongol Rally. V době cesty mu bylo 14 let. Letos jsme si od kolegů v Rusku zapůjčili na testování UAZ Buchanka, s kterým jsme jeli z Moskvy do Česka. Pokud se osvědčí, tak si do naší cestovní flotily pořídíme další kousek na expedice mimo Evropu.

Jinak jako každý, kdo kdy cestoval po světě, musíme říct, že jsme potkali spoustu lidí, kteří nám v případě potřeby rádi podali pomocnou ruku.

Hledáme nomády nového věku!

Máte podobné zážitky, cestujete podobně zajímavým vozem a máte pěkné fotky?

Napište nám na internet@lidovky.cz. Do předmětu napište Nomádi.

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK TOPNÝCH SYSTÉMŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč