16. října 2017 6:03 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

NOMÁDI: Slovenská strela v akci. Dva staré žigulíky dorazily do Thajska. Pak zaúřadovali celníci

Severní Indie nám servírovala pořádně výhledy. Kopce tam byly pěkně vysoké.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Severní Indie nám servírovala pořádně výhledy. Kopce tam byly pěkně vysoké.... | foto: Lada Svetom

Jestli mezi expedicemi kandiduje na titul „Sprinteři roku 2017“, tak je to LADA Svetom. Parta Slováků letos vyrazila do jihovýchodní Asie. První zápis z jejich cestovatelského deníku je 4. července, uzbecko-tádžickou hranici překračovali 10. července. Vzdálenost je lehce přes 5 000 kilometrů a výprava ji urazila dvěma žigulíky. Tady je stručný report.

I tentokrát šlo o styl „cestování a la žebrák“. Pokud to nebylo úplně nutné,...
Cesty v postsovětských zemích umožňují zážitek jako na pořádné rallye. My jsme...

Dva měsíce na cestě ze Slovenska do jihovýchodní Asie. Dva staré žigulíky a šest ostřílených producentů, průšvih. Na konci expedice dva celníky zabavené vozy a pět domů letících slušňáků. Tak by se dala ve jednoduché zkratce popsat letošní výprava týmu LADA Svetom. 

Hledáme nomády nového věku!

Máte podobné zážitky, cestujete podobně zajímavým vozem a máte pěkné fotky?

Napište nám na internet@lidovky.cz. Do předmětu napište Nomádi.


Naše zatím nejdelší expedice vedla přes šestnáct zemí. Největší „bomby“ jsme zažili v Číně, za nás jasně nejbyrokratičtější zemi světa, a pak v Indii, kde jsme si trasu naplánovali přes nejdeštivější místa na světě.

Tradičně používáme stroje sovětské konstrukční školy. Jak obstály žigulíky v téhle zatěžkávací zkoušce? Zaznamenali jsme jednu zlomenou zadní nápravu, jedno vylomené přední kolo a také jedna téměř tragickou dopravní nehoda a ... no jinak fakt pohoda. 

Celkově jsme „dali“ s auty asi patnáct tisíc kilometrů, dokud nám je thajští celníci nezabavili. Závěr expedice jsme tedy absolvovali na různých dopravních prostředcích, od rikši, přes skútry až po noční vlak. Hlavní bylo, abychom to dotáhli do Bankoku, neboť byly odtud levné letenky.

Více o našich expedicích čtěte na www.facebook.com/LadaSvetom/

Lada Svetom

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz