Neděle 29. března 2020svátek má Taťána 3 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Nová atrakce Porúří: horská dráha pro pěší

Horská dráha pro pěší turisty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Horská dráha pro pěší turisty. |

Průmyslové město Duisburg a celý region Porúří na západě Německa mají novou dominantu v podobě neobvyklé horské dráhy. Zvláštností umělecké instalace Tiger & Turtle (Tygr & Želva) je, že se po ní nejezdí šíleným tempem, ale chodí.

Do smyčky, v níž se předpokládá odstředivý efekt takzvaného "loopingu", tedy jízdy vzhůru nohama, však mají návštěvníci vstup zakázaný.

Skulptura, kterou navrhli Heike Mutterová a Ulrich Genth, sice vypadá jako horská dráha, je jí však jen na první pohled. "Dráha představuje zrychlení a vysokou rychlost tygra, ale návštěvník si ji musí prohlédnout krok za krokem jako želva," vysvětlují tvůrci projektu za téměř dva miliony eur (kolem 50 milionů korun).

Na klikatici může najednou až 40 diváků vychutnávat pohled na Porúří z pahorku Heinricha Hildebranda v parku Angerpark. Na samotné konstrukci dlouhé 200, vysoké 20 metrů a vážící 90 tun však mohou vystoupat jen do 13 metrů. To je možné i po setmění, protože dílo je posázené 880 světly.

Díky osvětlení právě za tmy nejlépe vynikne monumentálnost konstrukce z oceli a zinku, tedy materiálů, které jsou pro hutnický region typické.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz