10. prosince 2014 11:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Ráj pro milovníky singltreků. U Trutnova vznikne až 60 kilometrů stezek

Singltrek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Singltrek | foto: Václav VáchaLidovky.cz

Desítky kilometrů terénních stezek pro horská kola vznikne díky trutnovským cyklonadšencům. Sdružení Trutnov Trail má smělé plány a pokud projekt dokončí, vznikne ráj všech milovníků jízdy na horském kole v terénu.

Jednosměrné terénní stezky pro horská kola začali nadšenci budovat v únoru, zatím je hotových 12 kilometrů kolem Čížkových kamenů. Příští rok by mělo být dokončeno dalších osm kilometrů.

„Ze začátku na nás lidi koukali jako na blázny, teď už ale věřím, že se nám to povede uskutečnit. Je to obrovská šance pro Trutnov i celý region. Potenciál okolních kopců se spoustou skalních útvarů je famózní. Všude, kde podobné bikeresorty fungují, výrazně přispívají k ekonomickému rozvoji regionu. Profitují na tom nejen restaurace a provozovatelé ubytovacích zařízení,“ řekl zakladatel projektu Jan Rejl serveru iDNES.cz.

Ke stavbě singletracků využívají nadšenci lesní pěšiny, staré lovecké chodníky a cesty, které patří státu či obcím. Pomalu je zpevňují, čistí a doplňují o skoky či lávky. 

Cílem projektu je vybudovat až 60 kilometrů singltreků různých obtížností, které kromě Bohuslavic cyklisty zavedou do Jestřebích a Vraních hor. Vzniknout má také provizorní základna s půjčovnou kol. V plánu je také stavba informačního centra, servisu a ubytování. Vstupné do resortu by mělo být dobrovolné.

 

Lidovky.cz

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?