18. dubna 2017 6:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Jak se leze na nebezpečné hory Nového Zélandu? Podívejte se

Výstup na Footstool byl jediným, kdy jsme na kopci nebyli sami. Počasí na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výstup na Footstool byl jediným, kdy jsme na kopci nebyli sami. Počasí na... | foto: Jakub Cejpek

Existuje nějaký racionální důvod proč cestovat přes celý svět od hor, které jsou pověstné svým nebezpečím a kam budeme cestovat autem z roku 1961, které se bude pořád porouchávat? Samozřejmě, že neexistuje. Ale přesně z těchto důvodů jsme se na Nový Zéland vydali.

Hledáte recept, jak v dnešní době podniknout to správné dobrodružství? Podstata...
Bivak Sefton se řadí k nejstarším chatám v NP Mt. Cook. Malý přístřešek již...

Já a Kristina máme velmi rádi přírodu a hory především. Oba jsme se chtěli také znovu podívat na Nový Zéland a zažít ho trochu jinak. Proto jsem přišel se skvělým nápadem, že si výpravu zpestříme tím, že se pokusíme vylézt na nejvyšší vrcholy Jižních Alp, které jsou proslavené mnohými tragédiemi a kromě toho, že si koupíme starý Land Rover, abychom si zkrátili nástupy pod vrcholy a zažili ten pravý offroad.

A Kristina byla na tolik shovívavá, že na to kývla. Sehnali jsme 55 let starý model, který se pro nás na čtvrt roku stal druhým domovem. Jen pro představu - vůz byl vyrobený v době, kdy byl Hanzelka se Zikmundem na své druhé výpravě.

Více o našich zážitcích se dozvíte v připojené fotogalerii, a tak si dovolím jen malé zamyšlení na závěr: Tím, že jsme občas vstali trochu dřív abychom vylezli na pár kopců a sem tam vyčistili svíčky ve starém autě jsme jen stěží posunuli hranice lidského poznání. To ale ani nebyl náš cíl. Chtěli jsme si výlet na Zéland užít po všech stránkách, poznat místní hory i sami sebe a vrátit se domů plni krásných zážitků. A to se nám podařilo do posledního puntíku.

Hledáme nomády nového věku!

Máte podobné zážitky, cestujete podobně zajímavým vozem a máte pěkné fotky?

Napište nám na internet@lidovky.cz. Do předmětu napište Nomádi.

Více o naší výpravě se můžete dozvědět na webu

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.