1. dubna 2015 16:08 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Splouvání Teplé Vltavy je možné jen s rezervací. Už je na ni čas

Jezy mohou být i nebezpečné, varuje Vojtěch Jančar z Českého kanoistického... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jezy mohou být i nebezpečné, varuje Vojtěch Jančar z Českého kanoistického... | foto: František Panec, MAFRA

VIMPERK Správa Národního parku Šumava na svém webu spustila registrační systém pro splouvání Teplé Vltavy pro sezonu 2015. První vodáci na řeku mohou vyrazit 1. května. „Splouvat se bude za stejných podmínek jako loni,“ řekl mluvčí parku Jan Dvořák. Splouvání řeky je regulováno kvůli ochraně přírody.

„Splouvání Teplé Vltavy v úseku Soumarský most - Pěkná je možné jak s průvodci, tak bez nich, a to v závislosti na výšce hladiny. Pouze s průvodci je možné splouvat, pokud je výška hladiny v rozmezí 50 až 61 centimetrů,“ uvedl mluvčí. Bez průvodce se splouvá řeka v případě, že výška hladiny na vodočetné lati umístěné na Soumarském mostě je nad 61 centimetry.

Registrace je přitom nutná vždy a je možné se registrovat jak předem na internetových stránkách Správy NP Šumava, tak přímo na místě, pokud je v daný den a danou hodinu volné místo.

Splout Teplou Vltavu je možné od května do října, v květnu se ale může na vodu pouze o svátcích a víkendech. Od června do října pak denně. V roce 2014 splulo Teplou Vltavu v tomto období 2632 lodí.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!