6. dubna 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

O titul 'excelentní turistická destinace' soutěží pět finalistů

Příroda. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Příroda. Ilustrační foto. | foto: CzechTourism

PRAHA Mezi pět finalistů letošního ročníku soutěže o excelentní turistickou destinaci EDEN se probojovalo Lipensko, České Švýcarsko, Krkonoše, Orlické hory a Podorlicko a Těšínské Slezsko, sdělil mluvčí agentury CzechTourism Pavel Klicpera.

Ústředním tématem šestého ročníku soutěže je cestování bez bariér. Vítěz bude vyhlášen 23. května.

Porota hodnotila v destinacích především kvalitu dostupných služeb, partnerství mezi tamějšími subjekty, udržitelnost rozvoje cestovního ruchu ve smyslu široké nabídky pro všechny a budoucnosti destinace po omezení přílivu peněz z Evropské unie.

Hodnotit se bude v terénu

"Součástí obsahu letošních přihlášek byly překvapivé nápady, ale hlavně existující a plně funkční projekty," uvedl generální ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška. V dubnu bude sedmičlenná porota hodnotit finálovou pětici v terénu.

Destinace Lipensko soutěží s produktem "Lipno bez bariér", který je součástí projektu "Lipno baví.", České Švýcarsko s produktem "Českosaské Švýcarsko bezbariérové", Krkonoše s produktem "Krkonoše bez bariér", Orlické hory a Podorlicko s produktem "Orlické hory pro všechny" a Těšínské Slezsko s projektem "Sociální observatoř - Jedemetaky.cz".

Lidovky.cz, ČTK

Tři nejčastější dětské nemoci: Jak jim rozumět a předcházet
Tři nejčastější dětské nemoci: Jak jim rozumět a předcházet

Kašel a smrkání, vyrážka a bolest bříška. S těmito zdravotními problémy se pediatři ve svých ordinacích setkávají nejčastěji a potrápí kdejakého starostlivého rodiče. Jaký je jejich standardní průběh, kdy hrozí případné komplikace a lze nákazám předcházet?

Najdete na Lidovky.cz