15. května 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Prahou na kole. O víkendu se pojede Visegrádská cyklojízda

Cyklista | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cyklista | foto: Shutterstock

Příjemná projížďka Prahou nazvaná Visegrádská cyklojízda je spojená s piknikem v zahradách polské ambasády, kde se také konají koncerty folklorních hudebních skupin ze zemí V4, degustace národních jídel a program pro děti.

Visegrádská cyklojízda je doprovodným programem k prvnímu ročníku Visegrádského cyklistického závodu, který se koná pod záštitou ministrů zahraničích věcí V4. Závodní trasa vede z Budapešti do Krakova a je dlouhá 533 kilometrů.

Cyklojízda Prahou začíná ve dvě hodiny na Loretánském náměstí u sídla Ministerstva zahraničních věcí a vede přes stanoviště u velvyslanectví Maďarska a Slovenska do zahrad polské ambasády. Na startu dostane každý z účastníků startovní průkaz, který je nutné nechat orazítkovat na stanovištích - poté slouží jako vstupenka do zahrad polské ambasády.

Visegrádský piknik začíná v zahradách ve tři hodiny. Účastníci zájezdu budou moci ochutnat národní speciality nebo využít programu pro děti. Na koncertě vystoupí skupiny Buraky, Limbora, Slovácko ml. a Duo kutas&Koran.

Lidovky.cz