3. ledna 2015 12:15 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Na běžky v Praze a okolí? V Chuchli pokrývá technický sníh kratší trať

Běžkařský areál v pražské Chuchli | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Běžkařský areál v pražské Chuchli | foto: www.skiparkchuchle.cz

Navzdory oblevě, kvůli které v nížinách zmizela veškerá sněhová pokrývka, se od Silvestra běžkuje v pražské Chuchli. Pro příznivce zimních sportů je k dispozici trasa o délce kolem 200 metrů, otevřeno je do 21 hodin.

„Vzhledem k očekávanému kratšímu oteplení jsme v první fázi udělali větší vrstvu sněhu na menším okruhu. Není to zatím vysloveně pro závodníky, ale postupně s ochlazováním plánujeme zasněžený okruh rozšiřovat,“ sdělil serveru Lidovky.cz Martin Dvořák ze společnosti SportGroup, která areál v Chuchli čtvrtým rokem provozuje. Letos ho vůbec poprvé díky klimatickým podmínkám otevřeli již v prosinci.

ČTĚTE TAKÉ.

V případě příznivých klimatických podmínek je možné délku běžkařského okruhu navýšit až na 1000 metrů.

Vstupné do areálu je zdarma, podle slov Martina Dvořáka je k dispozici půjčovna běžeckého kompletu za 200 korun (děti do 12 let zaplatí 100 korun) a je možné objednat si také lyžařského instruktora. „Nabízíme i programy pro školy, žáci si při nich osvojí základní lyžařskou průpravu a základní lyžařské dovednosti,“ informuje Dvořák. 

O víkendu je areál v Chuchli otevřen od 8 do 21 hodin, k dispozici je WC a provizorní převlékárna. Šatna ani sprchy nejsou ve SKI PARKU k dispozici. Občerstvit se lyžaři mohou v místním bufetu s teplými nápoji a výběrem jídel.

rozMichaela Rozšafná

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!