Pondělí 19. dubna 2021svátek má Rostislav 3 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Obliba Legolandu a dalších parků mezi Čechy vzrostla

Zadní vstupní brána pro ty, kteří se ubytovali v nedaleké Lego vesničce . | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zadní vstupní brána pro ty, kteří se ubytovali v nedaleké Lego vesničce . | foto: Martin Prachař, Lidovky.cz

Zájem Čechů o zájezdy do zábavních parků v okolních zemích letos vzrostl. Nejpopulárnější jsou bavorský Legoland a Tropical Island nedaleko Berlína. Zájemce o jednodenní výlety lákají i nižší ceny zájezdů. Vyplývá to z vyjádření prodejců zájezdů.

Na Slevomatu prodeje zájezdů do zábavních parků v okolních zemích vzrostly letos o pětinu. Lákají zejména velké vyhlášené parky jako Legoland či Disneyland. „Velké zahraniční zábavní parky byly kdysi považovány za drahou zábavu. Dnes je to vítané zpestření víkendu nebo prázdnin, které si může dovolit snad každý,“ uvedla ředitelka portálu Marie Havlíčková.

CK Neckermann registruje největší zájem o Legoland v Německu, nejvíce přímo o vesničku - Legoland Feriendorf. „Dalším velmi oblíbeným parkem je Tropical Island nedaleko Berlína, kde zájem klientů roste v rozmezí 15-20 procent v meziročním srovnání. Menší, ale pořád nezanedbatelný zájem je i o vzdálenější parky, jako je například Europa Park, který se nachází nedaleko francouzských hranic,“ uvedla mluvčí CK Lucie Sáblíková.

Tahák Legolandu, miniatury známých evropských staveb i celých ulic, vše...

Turisté si podle údajů portálu Invia.cz většinou kupují vícedenní zájezdy, v rámci kterých absolvují více aktivit, jako je návštěva zábavního parku. Například zájem o zájezdy do Vídně oproti loňskému roku o čtvrtinu. Ten lze spojit i s návštěvou velkého zábavního parku Prátr. „Z větších zábavních parků mají cestovatelé zájem například o Dysneyland v Paříži, oblíbená jsou také filmová studia v Londýně. Návštěvu těchto míst však často plánují sami nebo ji absolvují jako jednu ze součástí poznávacího zájezdu, který zakoupili u cestovní kanceláře,“ uvedl marketingový ředitel Invia.cz Michal Tůma.

Po Disneylandu a Legolandu patří mezi další oblíbené parky rovněž italský Gardaland nebo německý Heide park. Průměrná cena zájezdu je 1700 korun a zahrnuje dopravu a vstupné. Jednodenní vstupenka na Tropical Island vyjde na 42 až 49 eur (1071 až 1249 Kč). V případě Legolandu v Bavorsku je to 35 eur (892 Kč). Park se přitom na české návštěvníky přímo zaměřuje. I letos uspořádal na státní svátek 28. září Český den, kdy byly vybrané atrakce a prohlídky nabízeny v českém jazyce.

„Není to jen zábava pro malé děti. Každý z těch parků má atrakce nebo celé sekce věnované dospělým, proto na podobné zájezdy jezdí hodně i mladí lidé či party kamarádů,“ dodala Havlíčková.

Také v Česku lze najít mnoho menších zábavních parků, které nacházejí inspiraci buď v zahraničí, nebo u nejrůznějších televizních soutěží např. Mirakulum, Duhový park a další. V příhraničí lze pak najít Dream Park u polského města Ochaby, nebo rovněž polský Inwald Park.

Kamara mi dal pěstí před zraky trenérů, líčí Kúdela. Bál se o Kolářův život

Ondřej Kúdela ze Slavie a Glen Kamara z Glasgow Rangers v ostré strkanici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Odehrál bezchybný zápas, pomohl k vítězství a do čtvrtfinále Evropské ligy. Nic z toho se ale v souvislosti s Ondřejem...

Metál, nebo vězení? Americký pilot tlačil poškozené letadlo nad Vietnamem

McDonnell F-4C Phantom II | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nad Vietnamem došlo v březnu 1967 k události, která v letectví opravdu není běžná: tlačení poškozeného stroje ve...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...