2. dubna 2014 6:37 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Od lázní po nákupy. Proč zajet do Budapešti?

Hotel se nachází v historickém Klotyldině paláci  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hotel se nachází v historickém Klotyldině paláci | foto: FOTO ARCHIV HOTELU

Budapešť, maďarská metropole a jedno z nejkrásnějších měst střední Evropy, je rozkošná. Důvody – od lázní po nákupy – není nutné rozvádět do detailů. I ten, kdo ji nikdy nenavštívil, musí tušit, že zde bude o zábavu postaráno. Tím spíš, ubytuje-li se v jednom z nejkrásnějších hotelů, jaké město nabízí.

V hotelu, jakým je třeba pětihvězdičkový Buddha-Bar Hotel nacházející se ve čtvrti Pešť, a to přímo na slavné nákupní třídě Váci utca.

Maďarská historie v asijském područí

Hotel je druhým v síti hotelů Buddha-Bar, který byl na světě otevřen. Nabízí sto dva nevšedních pokojů, každý z nich pak mix vlivů asijské a koloniální architektury. Jakmile se návštěvník ocitne před vchodem ze strany Kígyó utca, je těžké nevztyčit hlavu k okouzlujícímu Klotyldině paláci s fasádou renovovanou na začátku minulého století, v němž se hotel ukrývá. Nalevo od hotelu se tyčí Alžbětin most přes Dunaj, vpravo se zase ukrývá ulička vedoucí k Váci utca.

ČTĚTE TAKÉ:

Výběrmezi pokoji je nemalý. Táhne se od pokojů o dvaceti pěti metrech čtverečních přes o něco větší (osmdesát šest metrů čtverečních) se soukromou saunou až po ten, jehož velikost je sto metrů čtverečních a nechybí mu vlastně vůbec nic: oddělená místnost fungující jako šatna, snad ten nejkouzelnější panoramatický výhled z terasy na město, ani téměř nesnesitelně velká koupelna, jejíž sprcha vyvolávající efekt deštného pralesa se jen těžko opouští.

Siddharta Cafe

Siddharta Cafe

Po vyzvednutí klíče není od věci dát si v lobby na uvítanou „fröccs“ (bílé víno se sodou – jednu z nejlepších věcí připisovaných Maďarům). Tím začíná let vesmírem Buddha-Bar Hotelu, který si dává za úkol rozmazlit poutníkovo tělo i duši. Byl by téměř hřích nenapustit si tu velkou vanu, které se (stejně jako malému, milému občerstvení na uvítanou) nelehce odolává. Než se napustí, může si host navolit na televizi či rádiu kanál, který ho bude během lázně doprovázet. Pokud zrovna nic kloudného neběží, vězte, že originální hudba z Buddha-Baru se k relaxu v koupelnách hodí stejně dobře, jako ono bílé víno k sodě.

Relax, o kterém jste snili

Je třebamít stále na paměti, že toto místo je do jisté míry podobné kasinu. Člověk má pocit, že by z něj v podstatě nemusel vůbec vytáhnout paty. A je to pravda. Hotelová restaurace zabírá dvě patra, má přímý vstup z Váci utca, a pohostí vás chutěmi nejednoho kontinentu. Siddharta Café vás osvěží bohatým výběrem kávy (a nejen jí). A lázně? Co dodat k lázním? Jste koneckonců v Budapešti. Pokud by se vám ani to nezdálo dost, můžete si užít místní posilovnu. Na druhou stranu, nikdo se vám nebude divit, pokud dáte přednost pobytu v lázeňském prostoru a užijte si saunu, japonskou koupel nebo třeba kosmetiku.

Nezapomínejte však na jednu věc. Nepřijeli jste kvůli hotelu. Běžte se projít na Budínský hrad pro kapku historie a pohádkový výhled, ale i na Velkou tržnici pro langoš. Tohle město za prochozené boty stojí.

Více informací najdete na www.buddhabarhotelbudapest.com.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

Advantage Consulting, s.r.o.
ZKUŠENÝ KVALITÁŘ – AUTOMOTIVE

Advantage Consulting, s.r.o.
Liberecký kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč