12. června 2012 15:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Okružní plavby u Čechů bodují. Tragédie se nebojí

Costa Concordia vydala dalších osm obětí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Costa Concordia vydala dalších osm obětí. | foto: Tony GentileReuters

PRAHA Čechy okružní plavby lákají. Nic na to nezměnila tragédie Costy Concordie, na jejíž palubě v lednu zahynuly desítky lidí. Naopak, prodej zájezdů roste a nejoblíbenější jsou dokonce dražší varianty dovolené. "Lidé už mají dost levných zájezdů. Požadují kvalitu", myslí si Pavel Číž ze společnosti specializující se plavby na zaoceánských parnících.

"Nelze přesně říct, zda problém Costy Concordia měl přímý vliv na prodej zájezdů, protože jsme značně rozšířili naše služby. Největší nárůst jsme zaznamenali u zájezdových plaveb s dopravou a delegátem, ke kterým se přidává hodnota výletů. Přesto, že jsou zájezdy cenově vyšší, jsou žádané a klienti si je teď objednávají už na rok 2013", řekl serveru Lidovky.cz Číž.  

Čtěte více:

"Potopení lodi Costa Concordia bylo velké neštěstí, lidé se však při zprávách dozvěděli, jak to na těchto lodích vypadá, řekl v dubnu agnetuře ČTK Tomáš Beneš, majitel cestovní kanceláře. Spousta lidí plavby považovala za luxusní záležitost za statisíce korun. Šok z potopení lodi podle něj brzy odezněl a zhruba po dvou týdnech se opět začaly okružní plavby prodávat. Lodní společnosti navíc kvůli obavám o odliv zákazníků nabídly akční slevy na mimo sezónu, čímž se cena zájezdů snížila o pět až deset tisíc korun na osobu.

Plánek lodi Costa Concordia. Popisky jsou v němčině

Plánek lodi Costa Concordia. Popisky jsou v němčině. (Pro zvětšení klikněte na obrázek)

Vzrůstající zájem o plavbu je v posledních letech možné pozorovat i na tuzemských splavných řekách. Podle vedoucího centrálního vodohospodářského dispečinku Povodí Vltavy Karla Březiny vytrvale stoupá počet průjezdů lodí po nejdelší české řece.


Lidovky.cz

Mercedes Třída M 3.0CDi
Mercedes Třída M 3.0CDi

r.v. 2008, naj. 138 065 km, diesel
340 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz