Středa 12. srpna 2020svátek má Klára 29 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Orava Snow. Klidný a útulný areál v Beskydech

O poznání sportovnější sjezdovky hostí vedlejší kopec Kohútik, jehož tratě jsou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy O poznání sportovnější sjezdovky hostí vedlejší kopec Kohútik, jehož tratě jsou... | foto: Tomáš Rucký

Slovenský lyžařský areál Orava Snow se nachází na Oravě v Kysuckých Beskydech a jde o nejchladnější místo na Slovensku, takže aktuálních 160 cm zřejmě jen tak neroztaje. Areál se vyznačuje vesměs mírnými svahy, útulným prostředím a poklidnou atmosférou.

Výhodou tratí Lehotská I a Lehotská II je i dostatečný odstup od lesů, takže...
Vpravo od nástupu sedačkové lanovky Lehotská najdete pro děti i dětský park...

Slovenský lyžařský areál Orava Snow se nachází na Oravě v Kysuckých Beskydech a jde o nejchladnější místo na Slovensku, takže aktuálních 160 cm zřejmě jen tak neroztaje. Areál se vyznačuje vesměs mírnými svahy, útulným prostředím a poklidnou atmosférou.

Areál se rozprostírá na dvou kopcích Kohútik a Lehotská a na oba vás vyveze sedačková lanovka, přičemž ta na Kohútik je stará teprve dva roky. Oba kopce jsou plynule propojené dětskou pomou a sjezdovkou, takže není potřeba přejíždět autem.

Nejmírnější svahy se tu vinou z vrcholu Lehotská a díky minimální členitosti a dostatečné přehlednosti jsou vhodné i pro první dětské oblouky. Výhodou tratí Lehotská I a Lehotská II je i dostatečný odstup od lesů, takže pokud vám prcek náhodou vyjede ze sjezdovky, neskončí v lese, ale při nejhorším v hlubokém sněhu.

O poznání sportovnější sjezdovky hostí vedlejší kopec Kohútik, jehož tratě jsou převážně červeného značení. Na červených sjezdovkách Kohútik I a II se příjemně svezou i zkušenější lyžaři a černý úsek Kohútiku 3 potěší i vyznavače rychlé jízdy.

Orava Snow v kostce:

  • Vzdálenost z Prahy 5 h 12 min
  • Celodenní skipas dospělý (od 13 let) 22 eur
  • Celodenní skipas dítě (do 12 let) 17 eur
  • Parkování u nástupu na sedačkovou lanovku zdarma

Na Kohútiku startuje i jedna „výletní“ sjezdovka Bučina I, která vás po přívětivém modrém svahu protáhne lesem i pláněmi pěkně na „kochačku“ s výhledem.

Vpravo od nástupu sedačkové lanovky Lehotská najdete pro děti i dětský park s tahátkem a dětským slalomem. Začátečníky tu naučí lyžovat instruktoři z lyžařské školy Yeti, která nabízí lekce skupinové i individuální, pro lyžaře i snowboardisty. Padesátiminutová lekce na osobu vyjde na 23 eur.

Hravým zpestřením hned vedle dětského parku nejen pro děti je jízda v terénních vlnách mezi boxovacími pytli.

Výhodou areálu je jeho nepřeplněnost, nulové fronty na lanovky a celková poklidná atmosféra, která přeje nejen malým dětem při jejich začátcích na lyžích, ale i zkušenějším lyžařů „požitkářům“, kteří se nikde nechtějí mačkat.

V areálu nás velmi zaujala samoobslužná restaurace v hlavním zázemí vedle parkoviště, kde si můžete vybrat z různých jídel formou švédských stolů a cena 10 gramů jakéhokoliv jídla činí 1,90 eur, takže si na talíř můžete nasázet jídlo v množství i složení, na jaké máte zrovna chuť. Vybírat se dá například ze strapačků, vařených brambor, uzeného kolena, bůčku nebo šulanců s mákem. Pokud by se udělovaly medaile za „chutnost střediskových jídel“, tato restaurace by se pravděpodobně umístila na předních příčkách.

Rodinnou atmosféru areálu dotváří i blízkost ubytování i wellnesu přímo u sjezdovky.Wellness nabídne 2 vířivky, finskou saunu, bylinkovou saunu za 6eur na hodinu pro osobu. K dispozici je také venkovní káď s horkou vodou, která na hodinu vyjde na 30 eur pro 5 osob.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...