5. srpna 2011 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Ovce, kozy a noční život v zoo. Tipy na výlet

Kozí farma - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kozí farma - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Máte rádi zvířata? Pokud ano, víkend je určen především vám. Hned na třech místech České republiky se konají akce zaměřené nejen na čtyřnohé mazlíčky. Navštívit můžete přehlídku koz, ovcí a nebo se podívat, co dělají zvířata v zoo po setmění? Určitě vemte děti, bude je to bavit.

Kozí slavnosti
6. 8., zřícenina hradu Helfenburk, Úštěk, www.krajempodsumavou.cz

Na zřícenině hradu Helfenburk chystají na sobotu Kozí slavnosti. Rohaté krasavice se zde podruhé utkají o titul Miss koza. Chovatelé by je měli zaregistrovat předem telefonicky nebo na místě do 10:00. V programové nabídce nechybí farmářský trh, ukázka řemesel či šermířské vystoupení a koncerty. "Soutěžit bude kozí dorost, to znamená kozičky do šesti měsíců, aby odpadla náročná administrativa, jíž vyžadují evropská pravidla pro chovatelské  výstavy," řekl kastelán Luděk Hitnaus. Promenáda bude v 11:00, vyhlášení výsledků po poledni.

Kozy - ilustrační foto

Úštěk, okres LitoměriceOvčácké slavnosti
7. 8., Borovany, zámecká zahrada, www.borovany-cb.cz

Podívat se na ukázky dojení, pastvy či stříhání ovcí mohou v neděli návštěvníci pátých Ovčáckých slavností v Borovanech na Českobudějovicku. Sledovat budou moci i celý proces výroby vlněné šály. Navíc se tam sjedou propagátoři vlňáčků, tedy alternativních ekologických kalhotek pro miminka.

Ovečky

Borovany, okres České BudějoviceCo dělají zvířátka v noci?

5. a 6. 8., ve 20.30, 21.00 a 21.30 hodin, Zoo Praha, www.zoopraha.cz

Poznejte tajemný noční svět pražské Zoo. V doprovodu průvodců vybavených svítilnami se vypravíte za varany komodskými i pospávajícím orangutanem Kamou, neminete ani výběhy antilop a pavilon s velkým stádem žiraf a hrabáči. Odtud půjdete okolo expozic psů hřivnatých a vlků. Uvidíte i hyenu čabrakovou a koně Převalského. Prohlídku zakončují spokojeně pofrkávající zebry a spící medvědi lední.

Vlci v noci v pražské zoo

Praha

Prohlídky vyráží vždy každý srpnový pátek a sobotu vždy ve 20.30, 21.00 a 21.30 hodin. První termín ve 20.30 je určen pro rodiny s dětmi. Cena prohlídky je 200 Kč pro dospělé, 110 Kč pro děti. Vzhledem k velkému zájmu je třeba se objednat předem na tel. 296 112 230.

Nejkrásnější výlety po České republice

Hrad ZvíkovCestujte po Česku. Lidovky.cz pro vás připravily speciální nabídku tipů na výlety. Najdete tu nejkrásnější výlety po Čechách, Moravě a Slezsku.

Více informací najdete ZDE

Křišťálová lupa 2011
Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...