Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 4 °C polojasno Předplatné LN
16. ledna 2014 6:45 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Palermo. Město, kde vás pozve taxikář na kafe

Palermo. Město, kde vás pozve taxikář na kafe | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Palermo. Město, kde vás pozve taxikář na kafe | foto: Kamila Pálová

Vůně kávy a místních dortů v malé a přeplněné cukrárně, kam nás pozval náš taxikář Sylvo, je úžasná. Je teprve 10 hodin dopoledne, a to je ten správný čas zahájit den malým, ale silným espressem.

Hlavní město italského ostrova (k Itálii byla připojena v roce 1860) Sicílie, založili Féničané. Přesto, že na ostrově jsou i jiná krásná místa jako historické město Cefalú nebo Taormina, luxusní letovisko, odkud je možné vidět nejvyšší evropskou sopku Etnu, má Palermo své kouzlo a zajímavé památky.


Pohlednice z cest na větší mapě

Nejoriginálnější a nejmorbidnější jsou určitě Catacombe dei Cappuccini (Kapucínské katakomby), kde je uloženo přes 8000 mrtvol v různých stupních rozkladu.  Impozantní Palazzo Reale (Královský palác) stojí na místě saracénské pevnosti. Normané tu vybudovali postupně celý palácový komplex. My obdivujeme nádhernou byzantskou mozaikovou výzdobu v kapli Palatina, která právem patří mezi nejhezčí v Evropě.
Teatro Massimo (Divadlo Massimo) je krásně opravené a jeho okolí je dopoledne klidné a ideální pro pouliční umělce.

Palermo. Město, kde vás pozve taxikář na kafe
Palermo. Město, kde vás pozve taxikář na kafe

A mafie? To slovo zná úplně každý. Ano, je tady. Bohužel, neexistuje jen ve filmech. Při návštěvě katedrály z 12. století, je v jedné části aktuální a pietní výstava o životě a práci místního kněze, který byl zastřelen mafií.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Místní mercata - trhy? "Si,si,"  kývá hlavou řidič a zaveze nás na malý trh s kořením. Hlavně místní bylinkové směsy a nakládaná zelenina je velkým lákadlem pro milovníky italského jídla. Sicilské speciality jsou ovliněné hlavně arabskou a středomořskou kuchyní. Vyhlášené jsou  výborné sladkosti a  stále populárnější jsou  i místní vína. I přes očividnou krizi, si místní nikdy neodpustí radosti všedního dne, a to je dobré jídlo a pití. Nesmí chybět ani siesta. A to je dobře.

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!