Sobota 14. prosince 2019svátek má Lýdie 1 °C déšť se sněhem Předplatné LN
21. července 2012 14:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Paříž má u Seiny písčitou pláž, Praha ji zrušila a nezavede

Pařížané mají k dispozici pláž dlouhou tři a půl kilometru | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pařížané mají k dispozici pláž dlouhou tři a půl kilometru | foto: ČTK

Pařížské nábřeží Seiny se na zhruba měsíc opět promění k radosti domácích i zahraničních návštěvníků v 800 metrů dlouhou písčitou pláž. Bohaté sportovní a kulturní vyžití, které vedle posezení a ležení pláž každý den od rána do půlnoci nabízí, je přitom podle serveru radnice zdarma.

Improvizovaná pláž leží mezi zahradami Tuilleries a mostem Arcole. Pro zájemce jsou zde připravena například hřiště na petanque, mini golf a malý fotbal, koncerty, kurzy tance a cvičení s instruktory, šlapadla a další možnosti zábavy. Nově zde radnice například nachystala cvičný terén s boulemi pro horská kola.

ČTĚTE TAKÉ:


Doba trvání městské pláže bude záviset na počasí. Loni byla otevřena 32 dní. Pořadatelé doufají, že tomu bude nejméně tak i letos, ale připouštějí, že předběžná předpověď počasí na srpen tento cíl zpochybňuje.

Pláž v Paříži

Pláž v Paříži

Pařížská pláž se pořádá od roku 2002 na popud radnice v čele se socialistou Bertrandem Delanoëm. Náklady vždy dosahují více než dva miliony eur a radnici s nimi pomáhají soukromí sponzoři.

Vytvořením letní plážové atmosféry se po vzoru Paříže inspirovala i další evropská města včetně Prahy. Loni a letos se ale příslušné pražské úřady rozhodly pláž, která bývala v předchozích letech na smíchovské náplavce, především z úsporných důvodů nevybudovat.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...