Středa 11. prosince 2019svátek má Dana 1 °C skoro jasno Předplatné LN
25. května 2014 6:36 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Pařížská říše divů. Zlatý trojúhelník a luxusní butiky

Za klasickou pařížskou fasádou se ukrývá řada překvapení | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Za klasickou pařížskou fasádou se ukrývá řada překvapení | foto: MARTINE HOUGHTON

Kdo někdy slyšel o pařížském Zlatém trojúhelníku, ten ví, že představuje tu nejluxusnější nákupní lokalitu, jakou může člověk v Paříži najít. A právě u něj, mezi Montaignovou třídou a Velkým palácem, stojí hotel La Maison Champs-Elysées. Hotel, jehož budova byla roku 1866 postavena pro vévodkyni z Rivoli a který dnes představuje cestovatelský zážitek uvnitř cestovatelského zážitku.

Ihned po příchodu musí být každému jasné, že půjde o netradiční zkušenost. Luxus a komfort je zde samozřejmostí. To něco navíc představuje fakt, že hotel vznikl pod uměleckým dozorem značky antverpského módního návrháře Martina Margiely.

Ubytování plné iluzí

Pokoje jako by byly součástí hry, kterou host ne a ne odložit. Jsou rozděleny do dvou kolekcí. Zatímco Boutique kolekce obsahuje na čtyřicet střídměji, přesto stále přepychově zařízených pokojů, její honosnější sestra Couture zastřešuje sedmnáct pokojů, u nichž o obyčejnosti nemůže být řeč.

Ať už jde o pokoj Deluxe Couture, jehož šestmístností je postaveno na optických klamech (béžový vlněný koberec s potiskem koberce perského či zeď vymalovaná tak, aby tvořila iluzi denního světla proudícího z okna), nebo třeba o Curiosity Case Suite, kde je téměř vše černé: zdi i parketová podlaha z dubového dřeva. Přesto pokoj nepůsobí ponuře. Vlastně naopak. Černá mu dodává na tichu a klidu, jako by na hony vzdálených od sirén nekonečně se nesoucích pařížskými ulicemi. Kontrastem je pak White Cover Suite, kde je vše bílé. Nábytek i obrazy, vše se skrývá za bílou bavlnou.

Víc než jen sladká tečka

Pokoje ale nepředstavují jediný důvod, proč je La Maison Champs-Elysées snad nejzajímavějším hotelem města. Svou roli hraje i restaurace La Table du 8, kde vás dobroty od Benoit Hilairea hýčkají v prostředí plném fantastických kontrastů, na nichž je patrně nejzajímavější právě jejich jednoduchost. Třeba betonová podlaha versus nábytek vyhlížející tak, jako by měl váhu pírka. Jídlo, ale i některý z famózních koktejlů od učiněného alchymisty Nadera Chabaama je možné si vychutnat též na terase. Ta je dílem šikovného zahradníka Reného Quendiho, jenž ji proměnil v jakousi oázu uprostřed šedé Paříže.

Třeba temný a luxusní pokoj Curiosity Case Suite

Třeba temný a luxusní pokoj Curiosity Case Suite

Vynechat Blind Bar by byl ovšem hřích. Toto potemnělé místo plné stínů působí, jako by za každým záhybem čekala nějaká intrika. Přičteteli k tomu efekt, jaký dokáže v člověku vyvolat vestavěný krb, musí vám být okamžitě jasné, jak smyslně takovémísto může působit. Avěřte, že působí. Tím spíš podtržené ještě temnější kuřárnou. Ta, zahalená do černých barev doslova opáleného dřeva a hluboké hnědé kožených křesel, rezonuje útulností anglického stylu.

Labyrint hotelu tím nekončí. Host si musí, stejně jako Alenka v říši divů, sám projít každé zákoutí. Dobrou zprávou nicméně je, že zde žádná zlá královna nečeká, a probuzení do reality – téměř stejně surreálných pařížských ulic – je neméně sladké jako pobyt v hotelu samotný.

Více informací najdete na www.lamaisonchampselysees.com.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...