Neděle 12. července 2020svátek má Bořek 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Paseky nad Jizerou. Lyžování s novou čtyřsedačkou

Výhodou odstranění vleků a pomy je, že došlo v druhé polovině kopce k propojení... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výhodou odstranění vleků a pomy je, že došlo v druhé polovině kopce k propojení... | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

Krkonošské Paseky si pro jejich pohodové sjezdovky a útulné prostředí oblíbili především rodiny s dětmi, šikovnými červenými tratěmi tu ale nepohrdnou ani sportovnější lyžaři. Letošní novinkou Pasek je čtyřsedačková lanovka od spodního parkoviště.

Letošní horkou novinkou je nová čtyřsedačková lanovka ze spodního parkoviště,...
Letošní horkou novinkou je nová čtyřsedačková lanovka ze spodního parkoviště,...

Aktuálně leží v Pasekách místy přes metr sněhu a díky stávajícím mrazům to vypadá, že haldy sněhu jen tak nezmizí. V provozu jsou všechny sjezdovky a částečně s pár skoky i snowpark. Letošní horkou novinkou je nová čtyřsedačková lanovka ze spodního parkoviště, která nahradila předešlý vlek a tatrapomu, a tak se Paseky od letoška mohou pyšnit dohromady dvěma sedačkami.

Výhodou odstranění vleků a pomy je, že došlo v druhé polovině kopce k propojení sjezdovek Víťova a Potůčku, takže vznikla jedna velká přehledná široká pláň s příjemným sklonem i ke sportovnímu carvingu.

Paseky jsou jinak spíš rodinného charakteru, protože svahy ti obecně nejsou nijak náročné a zvládnou je i menší děti. Oblíbenými modrými sjezdovkami pro méně zkušené jsou Prdecká magistrála a Turistická, které jsou velmi pozvolné a zvládnou je i malé děti.

Paseky v kostce:

  • Vzdálenost z Prahy 1 h 38 min
  • Celodenní skipas dospělí 500 Kč
  • Celodenní skipas děti (4-13 let) 360 Kč
  • Provozní doba lanovky 8:00 – 16:00
  • www.skipaseky.cz
  • Parkování dolní i horní parkoviště zdarma

Naopak tou nejsportovnější sjezdovkou tu je červená Jindrovka na Pizáru, která je po celé délce přehledná a nabídne i dva mírné terénní zlomy. O vyšší náročnosti sjezdovky svědčí i fakt, že se tu jelo Mistrovství republiky v obřím slalomu pro Masters.

Pro začínající lyžníky se nabízí Kubíkův dětský park nad horním parkovištěm na Pizáru. Zahrnuje pojízdný pás, zvířátkový slalom i podjížděcí branky a je bezpečně oddělený od okolního dění. Kromě lyžařské školy Sun Ski tu funguje i mladá lyžařská škola Pizár, která má speciální výukové programy pro úplně začátečníky, ale i pro pokročilé lyžaře, kteří chtějí zlepšit techniku.

V Pasekách se na občerstvení nabízí několik bufetů, naším oblíbeným místem na oběd je tu ovšem tradičně restaurace Hermína, která zaujme zajímavým interiérem a také poctivou českou kuchyní. Ceny jídel se pohybují kolem 100 Kč a já tu pravidelně nedám dopustit na plněné bramborové knedlíky.

V Pasekách se na občerstvení nabízí několik bufetů, naším oblíbeným místem na...

Zázemí v Pasekách jsou na dvou místech, respektive u spodního i horního parkoviště, kde nechybí toalety, pokladny a bufety. U dolního parkoviště najdete novou půjčovnu a servis lyží, kde si můžete zapůjčit kompletní lyžařskou i snowboardovou výbavu – od lyží, přes přezkáče až po helmy. Součástí půjčovny je i servis, kde vám mohou seřídit, namazat či nabrousit lyže. Lyže si na celý den můžete půjčit od 180 Kč.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...