Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 5 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
21. dubna 2009 15:46 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Plánujete sjet Vltavu? Musíte si zaplatit

Vodáci na Vltavě. Horním tokem Vltavy projedou ročně tisíce lodí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vodáci na Vltavě. Horním tokem Vltavy projedou ročně tisíce lodí. | foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

VIMPERK Chystáte se v létě na vodu? Pokud jste se rozhodli pro Vltavu, nezapomeňte se registrovat. Správa šumavského národního park zveřejnila návod k registraci pro turisty, kteří chtějí od května do října splouvat Vltavu v parku.

Rezervační systém bude spuštěn 29. dubna na webu www.npsumava.cz. Vodáci budou moci splouvat řeku od Soumarského mostu do Pěkné, pokud bude hladina nejméně 50 centimetrů vysoká. Dosud na vodu mohli, když byla hladina o pět centimetrů níže. Zároveň smí vyjet na úsek denně maximálně 100 lodí.

Registrace bude na jméno, které při vyzvednutí kontrolní známky pro nalepení na předek lodi ověří pracovníci parku podle průkazu totožnosti.

Dětské tábory a dětské sportovní oddíly se budou registrovat na telefonním čísle 731 530 418, které bude v provozu od příští středy, informovala tisková referentka správy Jana Zvettlerová.

Po registraci vodák na svůj e-mail obdrží potvrzení závazného termínu včetně hodiny vyplutí, identifikační číslo a informace k úhradě. Známku je pak nutné vyzvednout nejpozději do 45 minut po určené hodině. Pokud to vodák nestihne, registrace propadá a přechází na dalšího zájemce na místě.

Registrační místo lidé najdou u Soumarského mostu. V provozu bude v květnu o víkendech a od června do října denně od 08:00 do 16:00. Dalším bude informační středisko parku ve Stožci. Dospělí zaplatí 100 korun, děti od sedmi do 15 let polovinu. První víkend, od 2. do 3. května, bude platba možná jen na místě. Poté lze poplatek uhradit bezhotovostně či poštou. "Registraci je možné zrušit nejpozději týden před zamluveným termínem, pak bude platba vrácena," dodala Zvettlerová. Platí to i v případě, bude-li v řece míň nebo víc vody, než jsou dané podmínky.

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!