29. dubna 2011 10:43 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Plavební sezóna začne unikátní vyjížďkou na Slapy

Lodní doprava na Vltavě v Praze.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lodní doprava na Vltavě v Praze. | foto: PPS

PRAHA Jedinou letošní příležitost udělat si výlet lodí na Slapy budou mít Pražané tuto sobotu v rámci slavnostního zahájení 146. sezóny Pražské paroplavební společnosti.

Už v květnu totiž začíná oprava přehrady ve Vraném nad Vltavou a tak na tradiční a zároveň jednu z nejdelších i nejoblíbenějších pravidelných linek vypluje paroplavba až zas příští rok.

Pro veřejnost bude při slavnostní plavbě na Slapy připravena loď Odra. Na cestu se vydá v 9:45 hod. od přístaviště na Rašínově nábřeží mezi /Palackého a Jiráskovým mostem společně s parníkem Vyšehrad, na jehož palubě bude sezóna zvoněním lodního zvonu před vyplutím oficiálně zahájena.

Podrobnosti o plavbě najdou zájemci na www.paroplavba.cz, vzhledem k zájmu a omezené kapacitě lodi je doporučeno si rezervovat jízdenku předem.

Jedna z nejstarších českých firem
Pražská paroplavební společnost a.s. (PPS), kterou založil v r.1865 pozdější legendární primátor František Dittrich, slouží obyvatelům i návštěvníkům Prahy už téměř jeden a půl století a je tak jednou z nejstarších funkčních českých firem.

K historické tradici ztělesněné unikátně rekonstruovaným historickým parníkem Vltava i dalším parníkem Vyšehrad přidává PPS zvýšený důraz na ochranu životního prostředí v Praze.

V loňském roce uvedla do provozu čtyři menší dřevěné lodě na hybridní pohon, velký zájem vzbudil Elektronemo poháněný solární energií, který letos dostane ještě sesterskou loď, těsně před úplným dokončením je několikaletý nákladný projekt ekologického přístaviště na Kampě, jediného v České republice.

Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...